Jak si užít Hobita

18. prosinec 2013 | 02.28 |

Musím to napsat hned po návratu z představení. I když, ehm, asi to vlastně pro nikoho užitečné být nemůže.

Tak tedy: jak si správně užít Hobita, když jste se dostali do fáze, že do kina chodíte právě jenom jednou ročně před Vánoci, když p. Jackson vydá další tolkienovský kýč. A strašně se vám to tak líbí.

1. Nechte zešílet klienty, aby chtěli na poslední chvíli nerealistické věci dokončit pokud možno na Štědrý den, za předpokladu, že poslední týdny nebudete vylézat z továrny ani o víkendech a v noci.

2. Odhoďte pero v půli věty a v půl desáté vyběhněte z kanclu, abyste stihli kino.

3. Převlečte se v předsíni rychle napůl do běžeckého a pokračujte do kina.

4. Běžte na představení 3D s titulky od 22:15. V obchoďáku nebyl prakticky nikdo, už když jsem dvě minuty před začátkem přišel.

5. Pán v pokladně byl stylový: "Kam to chcete pane?". "Nevím," říkám, "někam dozadu". "Vyberte si," otočil ke mně monitor, "jste zatím první."

6. Při tomto počtu diváků už i zůstalo. Je pravda, že dát 224 Kč za lístek do kina je moc. Ale jednou za rok na Jacksono-Tolkiena sám pro sebe v sále, to je přijatelné. Docela jsem se už předem bál, až tam na mě samotného budou z plátna vyskakovat 3D skřeti a drak.

šmak

K lístku jsem dostal tyhle krásné brýle. Smím si je dokonce nechat.

7. Film byl pěkný, dlouhý, cestopisný, barevný, 100% kýč - přesně jako první díl. Byl jsem naprosto spokojen. Ani jsem si moc nezakrýval oči a dokonce skoro vůbec nezacpával uši.

8. Pravdu měla samozřejmě má moudrá mangelka, která byla na témž filmu o den dříve, když pravila, že jí ten film - podle jmen některých postav - vzdáleně připomínal jednu knihu, kterou kdysi četla.

9. Musím ocenit p. Jacksona, že když už do té chlapecko-chlapecké záležitosti připsal dámu, tak ji připsal a zobrazil absolutně dokonale. Jenom občas - já věřím, že naschvál - tam nechal desetinku vteřiny záběr, kde vypadala elfica Tauriel (jménem mi to připomíná Sirael z Císařova pekaře; vlastně ani ne jen jménem) lidštěji, a ne tak dokonale. Ale to jen jako takový pozdrav pro chlapce všech věků v sále. Byl jsem zvědav, co v tomto směru přinese druhý díl po dílu prvním, kde byla první filmová socha v dějinách kinematografie, když tam pí Galadriel prostě jen dlouhé minuty stála. A druhý díl tedy rovněž v pořádku.

10. Ve skutečnosti si myslím, že hodně dostal autor i z mužských herců, nejen z té jedné herečky.

11. Scény s městkými hodnostáři mu asi připsali Monty Pythoni.

12. Když film skončil, tak jsem byl velice pravděpodobně v obchoďáku opravdu úplně poslední zákazník. Jenom po chodbě jel pán v tom vytíracím traktůrku. Před dveře obchodního centra jsem vyšel přesně v 1:11 hodin. Nasadil jsem si sluchátka a vyběhl jsem domů.

Tohleto mi hrálo mj. k běhu. Skákal jsem k tomu
jak p. Legolas po trpajzlíkách v sudech.

13. Takhle krásně se mi ještě neběželo, byl to rychlostní rekord.

běh

6:29 min na km, ehm, to je prosím můj osobní rekord.

14. Napsal jsem tento blog.

15. Nevím, jestli usnu, ale vstávat musím brzy.

16. Dobrou noc.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak si užít Hobita zlomenymec 18. 12. 2013 - 13:12
RE: Jak si užít Hobita jn 18. 12. 2013 - 13:50
RE: Jak si užít Hobita jarmik 18. 12. 2013 - 14:06
RE: Jak si užít Hobita eithne 18. 12. 2013 - 14:55
RE(2x): Jak si užít Hobita jarmik 18. 12. 2013 - 16:18
RE: Jak si užít Hobita sargo 30. 12. 2013 - 00:10
RE(2x): Jak si užít Hobita jarmik 30. 12. 2013 - 21:05