Poslední splátka

7. květen 2014 | 23.58 |

Dnes se mi přihodila malá, ale příjemná věc. To si žádá poznámku do deníčku.

Obdržel jsem dopis od banky s předpisem poslední splátky úvěru ze stavebka. Docela jsem si to vychutnal. Už léta se těším na poslední splátku posledního zbývajícího dluhu z našich realitních eskapád. Byl jsem si původně jistý, že to zvládneme před mou čtyřicítkou; ale nakonec to trvalo o dva roky déle.

obrázek(1)

Dnešní dobrá zpráva.

Ve svých divokých snech jsem si představoval, že bezdlužné životní období musí v člověku uvolnit velkou vnitřní energii. Mno - tak se teď uvidí.

Již s předstihem jsem se za konec dluhů patřičně odměnil. Updatoval jsem podstatně běžecké vybavení: dost mě štvalo tahat s sebou telefon. Přes zimu to nevadilo, protože do bundy se telefon dá snadno. Ale bez bundy to je hrůza. Teďka mám krásné hodinky Forerunner a iPod shuffle, obojí z aukra.

obrázek(2)

Forerunner 110 + iPod shuffle.

Jelikož to bylo za dobré peníze, tak jsem se rozšoupnul a Forerunner jsem si pořídil i hrudním pásem na měření tepu. Četl jsem porůznu, že ten hruďák je nespolehlivý. Mám hodinky teprve týden, takže to nemohu zatím posoudit. Takhle nové vše funguje bez problémů a na údaje o tepu jsem si zvykl a sleduji je.

IPod shuffle jsem si přikoupil kvůli tomu, že má integrovanou sponu k uchycení na triko. Dnes večer jsem s ním běžel poprvé a zcela bez problémů. Je opravdu lehoučký, jen kousek plastu. Takže na oblečení drží zcela pevně.

Ještě se chci pochlubit, že jsem si koupil i běžecké boty. K tomu se víže ta poznámka, že v článku kolegyně blogerky (a mistryně všech vrcholových sportů) Eithné jsem se dočetl, že si koupila - nejspíš po dlouhém odborném vybírání - ty samé boty (nebo skoro ty samé - nevím přesně, jaký typ mám). Na to jsem pyšen, že já jsem se zastavil s otravným dítkem jen cestou na metro v obchoďáku a měli tam nějaké boty ve slevě a tyto se mi líbily, že měly žluté tkaničky. Dle tohoto kritéria jsem si je koupil.

Avšak, jak to tak chodí, čím více krámů jsem si na běhání koupil, tím hůře běhám. Po posledním vzepětí na 15 km, o kterém jsem tu podával zprávu, jsem dle očekávání odpadl a pořád chrchlám. Zkouším tedy léčit kašel během, ale výsledky jsou smíšené. Sice přežívám, ale tempo je bídné, horší než už jsem měl.

Tolik dnešní deníčkový záznam.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Poslední splátka hospodynka 08. 05. 2014 - 05:55
RE(2x): Poslední splátka jarmik 08. 05. 2014 - 08:48
RE: Poslední splátka eithne 08. 05. 2014 - 10:10
RE(2x): Poslední splátka jarmik 08. 05. 2014 - 11:03
RE: Poslední splátka dj-team 14. 05. 2014 - 21:41
RE(2x): Poslední splátka jarmik 14. 05. 2014 - 23:38