Jak mě popadla pýcha (#ULHalf)

11. září 2016 | 20.51 |

Dvouměsíční prázdniny mi skončily a nastoupil jsem opět do pracovního procesu.

Jelikož se mi podařilo splnit celkem dokonale prázdninový plán na shození nějakých kil, oživil jsem jedno starší přání. Ze všech masových komerčních běhů v Česku mě (vedle Karlových Var) vždycky lákalo ještě Ústí. Podle propozic se tam má probíhat areálem chemičky. To bych si opravdu rád zkusil.

Tak jsem si řekl, proč si nevyzkoušet, jak se na běžecký výkon promítne, že oproti květnovému závodu ve Varech poběžím možná i bez nějakých dvanácti kil. Vždycky si při tom představím, jaká šílená váha je šest dvoulitrovek vody, když je člověk nese z obchodu.

Na konci srpna jsem tedy zaplatil nehorázné startovné a spustil jsem krátký, ale intenzivní tréninkový plán. Sice jen 22 běhů, zato však šestkrát týdně.

Dnes jsem si připravil dopravu do Ústí; a pojedu maximálně velkopansky. Milí čtenáři, dopřál jsem si vlak erste Klasse. Těším se už jenom na to:-) (Bylo to poprvé v mém životě, kdy jsem si kupoval jízdenku za vlastní peníze a koupil jsem si erste Klasse).

Hlavní otázka je teďka počasí. Tohleto opožděné zuřící léto mě dost děsí. Jestli mi bude pálit slunce na pleš, tak ze závodu nakonec nic nebude ani se sníženou zátěží.

Nejkrásnější start mají Vary - fantasticky v 18 hodin. V Ústí se startuje v 15 hodin: to je na můj vkus ještě příliš brzo odpoledne.

Každý den se dívám na všechny předpovědi počasí. Dnes poprvé jsem dostal trochu naději, že bych příští sobotu mohl v Ústí přežít. V tomto článku bude nyní následovat tedy už jen psaní o tom, jaké asi počasí bude příští sobotu odpoledne v Ústí nad Labem. Omlouvám se.

ulhalf-apple
Déšť, co je to déšť?

Základní počasová aplikace v telefonu slibuje blíže neurčený déšť a 19 stupńů. To by byla paráda. Ale ta ikonka s deštěm myslím může znamenat, že někdy během dne může asi sprchnout. To nestačí. Ale kdyby se třeba běželo opravdu například v mrholení a 19 stupních - wow! Existují lepší podmínky?

ulhalf-yrno
Norové tepleji, ale též s kapkami.

Norové na yr.no mě dlouho děsili slunečnem, ale konečně dnes též pro sobou připustili déšť. Byť 22 stupńů, to je na hraně.

Z toho, co mám na telefonu, tak nejdůkladnější je in-počasí. Takhle na týden dopředu odhadují počasí na určité hodiny během dne - díval jsem se na 14. a na 17. hodinu.

ulhalf-inpocasi
In-počasí hlásí zataženo, bez deště, ale jen 18 stupňů.

Asi nejvíce věřím aplikaci in-počasí. Ale těch slibovaných 18 stupňů pod 80procentní oblačností je příliš krásných, než aby to mohla být pravda...

Dost se na příští sobotu těším - takový rozmar si nedopřávám každý den, že bych razil první třídou na půlmaraton! Držte si prosím palce, milí čtenářové:-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak mě popadla pýcha (#ULHalf) eithne 11. 09. 2016 - 21:12
RE(2x): Jak mě popadla pýcha (#ULHalf) jarmik 12. 09. 2016 - 21:34
RE: Jak mě popadla pýcha (#ULHalf) dj-team 12. 09. 2016 - 21:37
RE: Jak mě popadla pýcha (#ULHalf) hlander 12. 09. 2016 - 21:38
RE: Jak mě popadla pýcha (#ULHalf) hlander 16. 09. 2016 - 11:45
RE: Jak mě popadla pýcha (#ULHalf) jarmik 18. 09. 2016 - 19:25