CZ reggae

13. leden 2013 | 23.24 |

Už je to dáno mým ročníkem, že v pátek jsem byl slavit další čtyřicítku. Potvrdilo se mi, že bohužel žádná reprodukovaná hudba nenahradí jakoukoli živou peformanci. Oslava se konala v sokolovně v Českém Brodě a jeden pán s Yamaha keyboard a dvěma barevnými světly tam udělal pro nás myslím maximum, co může hudba pro člověka na party udělat:-)

Vzpomněl jsem si na to v té souvislosti, že poslední KV vánoční party u p. lékárníka měla jamajský styl. Čistě ze zdvořilosti jsem byl požádán, abych přinesl hudbu, ale zcela správně na ni nikdy nedojde, protože to je nuda. Vždy se hraje živě.

Přesto jsem se odpovědně připravoval. Občas si nějaké reggae poslechnu, ale skutečně se v tom nevyznám. Tázal jsem se p. bratra, který jest reggae DJ, co je nějaké zábavné české reggae. Odpověděl vyhýbavě, jestli by raději nechtěl p. lékárník hrát na tu kytaru.

Nakonec jsem si stejně z té přípravy pár českých skladeb na třetí dobu nalezl, co mě baví. Dám ty největší hitovky sem. Co taky jiného takhle v neděli večer.

Vůbec jsem neznal umělce Colectiv z Českých Budějovic. Zpěvák má pěkný hlas a jsou to hodně sdělné záležitosti. (Vše od Colective dávají autoři volně ke stažení zde).

  

Colective - Budějice Jamajka je.

Úplně nejzaraženější jsem byl z jejich hitu Krásná česká zem, protože to připomíná trochu Řidič tvrdý chleba má. Doufám, že v mírové atmosféře odpustí Moravané a Slezané, že Opava a Olomouc jsou zahrnuty do české země:-)

  

Colective - Krásná česká zem

P. bratr se zmínil vlastně jen o Uraggan Andrew. Napřed se mi tolik nelíbili, ale postupem poslechu mě baví spíše stále více. (Autoři dali vše volně ke stažení zde).

  

Uraggan Andrew & Reggae Orthodox - Pěstuj dál.

Pak mám ještě rád jednu věc od bývalého spoluumělce od p. bratra.

  

Kulturní Milan - Přestaňte.

Poslední dám píseň, co jsem slyšel před pár lety na Rádio 1 a líbila se mi, hlavně ten refrén "Free Tibet really".

  

 Feher Fekete Kerek - Free Tibet.

Do dalšího týdne přeji čtenářům i sobě, aby nás nečekalo už nic horšího než nevyžádaná česká reggae diskotéka:-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: CZ reggae hospodynka 14. 01. 2013 - 05:25
RE(2x): CZ reggae jarmik 07. 02. 2013 - 22:21