Sbírka nejpomalejších písní

20. září 2013 | 23.03 |

Zjistil jsem, že docela často - zvláště někdy večer cestou z práce - potřebuju playlist se strašlivě pomalými písněmi. Protože v tu chvíli nic jiného nesnesu.

Myslím, že pár nejzpomalenějších kousků dá dohromady stejně špatný článek jako každý jiný. Konkrétně bych uvedl čtyři. Jde většinou o skladby již postarší, takže bohužel nehrozí ani žádné převratné objevy pro čtenáře.

První dám úplně archetypální skladbu z toho playlistu. Z normálního playlistu jsem ji původně vyřadil, že je nudná. Avšak mezi pomalými cajdáky je geniální - klavír, zpěv, táhne se - a přitom trvá jen necelé tři minuty.

Elbow - The River (2011)

Další dám jednu hodně provařenou. Znal jsem ji, ale zapomněl. Až ji pouštěli loni v zimě v baru v Akropoli; zrovna když jsem si tam odběhl z pamětihodného firemního vánočního večírku na koncert Umakartu a cucal jsem tam před začátkem sám houbu.

Smashing Pumpkins - To Sheila (1998)
docela dobré fanouškovské video

Další klavírní brnkačku a kňouračku jsme slyšeli nedávno v autě, když to hrálo Rádio 1 v neděli odpoledne. Melodie je hrozně vlezlá, občas se jí člověk nemůže zbavit a musí si píseň pustit znovu.

  

Gary Jules - Mad World (2001)
remake osmdesátkové podivnosti od Tears For Fears

Poslední dám celkem nezajímavou, prostě jen pomalou věc od The Frames. Z mého hlediska je zajímavá tím, že The Frames jsme viděli naživo v Arše a bylo to krásné. Též mám sympatie pro p. Hansarda, že zpíval slavný hit s tou Češkou.

  

The Frames - Neath the Beeches (1999)

Přeji čtenářům i sobě pěkný víkend.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře