Není Cílek jako Cílek

14. leden 2008 | 13.39 |
Kniha mě nezaujala, ani ji nechci doporučovat. Ale když už jsem to přečet, tak proč si to nepoznačit.

Vyvolenci bohuTohle byl celkově takový omyl a vědomá nedbalost. Všechny dárky jsem koupil v pátek večer před Vánoci během asi hodiny a půl (když to má člověk rozmyšleno, jde to pěkně). V knihkupectví už jsem pár věcí pro Sargo měl, tak jsem jen takhle skoro bez zastavení tam hodil knihu Vyvolenci bohů aneb čím se platí za genialitu od autora Roman Cílek.

Sice mě to zarazilo, že by největší guru všech oduševnělých turistů, pan Cílek, psal fejetonky o podivné směsce osobností (
Jan Amos Komenský, Louis Pasteur, Alfons Mucha, Albert Schweitzer, Karel Čapek, Ernest Hemingway, Jiří Orten a Stefan Zweig). Ale vědomě jsem byl ve spotřebním transu, tak jsem to moc neřešil.

Doma jsem pak pochopil, že jsem se stal obětí omylu, neb matador krajinné magie jest Václav Cílek, nikoliv matador populárního čtení o historii Roman Cílek.

Nakonec to bylo okamžitě prohlášeno za klasický dar-nedar, který je určen ve skutečnosti pro dárce. Tak jsem to mezi svátky v metru přelouskal. Jak praví klasik: není to úplně špatné, to ne... ale dobré taky ne.

Téma čím se platí za genialitu nebudilo moji důvěru, a právem. Jsou to prostě takové medailónky o životě těch lidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Není Cílek jako Cílek 14. 01. 2008 - 16:46
RE: Není Cílek jako Cílek jm 16. 01. 2008 - 11:47
RE: Není Cílek jako Cílek jiri cilek 28. 06. 2008 - 12:45