5 nejoblíbenějších klipů našeho mrňouska

1. září 2008 | 17.19 |

Dneska jsem myslel, že budu dopoledne hlídat, ale nakonec se mi udělalo šoufl, že jsem byl rád, že jsem měl připravenou nepřítomnost a proklepal jsem den v posteli.

Už nějakou dobu si říkám, že napíšu o jedné domácí zábavě. Jášátko je fanoušek klipů na youtube, a když je potřeba nějak přetlouct horší chvilku, surfujeme youtube a mrňous si ukazuje, který klip chce pustit. Jinak udržuje aktualizovaný playlist nejoblíbenějších hitů, který pouštíme v krizových chvílích.

Nemusíme si říkat, co klipy spojuje - bez kolejí, nebo aspoň bez auta, toho moc není:-)

První klip je sice novinka, ale měla neuvěřitelný nástup. Tento lehce absurdní klip jsme pouštěli dokola několik desítek-krát. Klip č. 1 Polární expres (kódový název je ale "Kluk") má 19 sekund. (Pokud byste si toho nevšimli, je hrozně legrační).

Druhý klip je nadčasovka. V ideálním případě se doplňuje výkřikem "čáry máry fuk", když mizí kráva. Klip č. 2 Mizející kráva má 9 sekund.

Shora uvedené dva jsou více či méně čerstvé. Následující tři kousky pouštíme už opravdu od batolecího pravěku. Mercedes G-Klasse na schodech, ten se drží stále a přežil řadu jiných, které se už ohrály a byly vyřazeny. Klip č. 3 o tom, jak Mercedes G Klasse jede po schodech, má 39 sekund.

Veliký zenit měl komponovaný videoklip o vláčkových modelech. Časem se ukázalo, že hudební složka je tu podstatná ("teta pívá líbí"). Klip č. 4 je veledílo vláčkové kinematografie v trvání 5 min. a 19 sekund.

Nakonec dám starého dobrého krtečka. Máme všechna krtečkovská DVD, ale tyhle krátké klípky na nich myslím nejsou. V tomto příspěvku jsou myslím úplně všechny najednou. Různé díly krtečka stoupají a klesají v hitparádě. Tyto jsou tak krátké, že se stále nějak neohrály. Klip č. 5 Drobnosti Mistra krtka trvá 9 min. 42 sekund. Jestli jsem dobře počítal, tak v těch necelých 10 minutách je 10 miniepizod krtečka!

Přeji čtenářům pevné zdraví!

Zpět na hlavní stranu blogu