Moje setkání s kandidátem na Oskara

2. únor 2008 | 23.01 |
Přesněji a mimo titulek řečeno: jak jsme byli před čtyřmi lety na koncertu the Frames v Arše:-)

Snažím se vyhýbat tématům, která hýbou českými zprávami (a bezprostředně poté jsou masově a negramotně rozžvýkána na blogách na idnes). Cítím však, že nemohu mlčet ke kauze oskarové kandidatury písně Falling Slowly (doufam sakra, že jsem nezaspal a že to ještě je pořád kandidatura) od Glena Hansarda a Markéty Irglové.

Film nám zatím bohužel unikl, ale časem se na něj určitě mrknem.

Měli jsme však to štěstí spatřit p. Hansarda naživo. To bylo tak. Krystýna, spolužákyně Sargo z jazykovky, nám říkala, že v Divadle Archa bude hrát nějaký irský folk-rock. Nikdy předtím jsem o skupině the Frames neslyšel. A žánr folk-rock mě upřímně děsil.

Avšak z Karlína, kde jsme tehdy bydleli, je to na Poříčí pár kroků a chtěli jsme si potvrdit, že jsme hlavy otevřené.

Musím říct jedinou věc: byl jsem naprosto a zcela nadšen. Řekl bych, že není úplně snadné jít na koncert, kde jsem neznal jedinou skladbu. Ale tohle nemělo chybu. Ten frontman (a sice shora jmenovaný p. Glen Hasard) si dav v hledišti v nejlepším smyslu vodil na milimetr přesně, kde nás chtěl mít. Hráli dokonale. Něco takového jsem nikdy jindy nezažil.

Šel jsem si hned druhý den do klubu spoluvlastníků půjčit nějaká média. Ale bohužel se ukázalo, že jejich nahrávky mě skoro vůbec nebaví. Z jejich dvou nejslavnějších desek snesu tak jedině vždy po jedné největší vypalovačce.

Měl bych k nim jednu poznámku, a to v návaznosti na skladbu Horkýže Slíže Silný refrén. HS zpívají, že mají slabý začiatok a silný refrén. The Frames mívají geniální začátek, ale potom dost slabý refrén.

Jediná písnička, co mi vydržela v přehrávači od nich, je Revelate (hlavně kvůli začátku a intenzivní vzpomínce na živé provedení, kde to byl takovej nářez, že nás to málem odfouklo k Rozvařilům!).Pak ještě tak nějak občas přežiju Pavement Tune (I Want My Life To Make More Sense).Na závěr sem hodím předmětný sporný kandidátský duet s tou nezávislou českou děvčicou.Z článku je snad vidět, že pro p. Hansarda mám silnou slabost a přeju mu, aby to ocenění dostal.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře

RE: Moje setkání s kandidátem na Oskara dj-team 03. 02. 2008 - 09:00
RE(2x): Moje setkání s kandidátem na Oskara jm 05. 02. 2008 - 13:12
RE: Moje setkání s kandidátem na Oskara sargo 03. 02. 2008 - 20:28
RE(2x): Moje setkání s kandidátem na Oskara dj-team 03. 02. 2008 - 20:31