Kalorické tabulky

25. leden 2013 | 23.57 |

Rozhodl jsem se napsat o výborné aplikaci a webu kaloricketabulky.cz, protože od počátku roku to používám k vlastní radosti a užitku.

Webů a aplikací na hubnutí je jistě mnoho. Rozhodl jsem se pro ty kalorické tabulky a zatím nelituju a po třech týdnech mohu každému doporučit. Lze to používat i jenom přes web nebo jen přes mobil, ale ideální je myslím kombinovat obojí, podle toho, kde člověk zrovna je. Já jsem k tomu přišel přes aplikaci na mobil (je na iphone i android). Aplikace je zadarmo s reklamním proužkem, ale hned první den jsem si za 50 Kč proužek odstranil, protože se mi aplikace moc líbila.

obrázek 1

Hlavní strana - přehledně člověk vidí, kolik kreditu ze dne už prožral.

Jsem nadšen, jak může smartphone prakticky pomoci: zrovna u počítání snědených kalorií dává smysl to mít na mobilu, protože člověk si může hned všude jídlo zadat a rovnou i se správnými kaloriemi. A současně rovnou zjistí, kolik už ten den má snědeno a vypito. Na telefonu to dává smysl i díky rozpoznávání čárového kódu: tahle technologie je pro mě stále ještě trvalým zdrojem okouzlení: stačí přiložit jogurt nebo obal od chleba k telefonu, on si sám přečte čárový kód a sám zobrazí, co to je za jídlo.

obrázek 2

Pro přehlednost počítá aplikace se šesti jídly denně, na každé se
člověk může dívat zvlášť.

Samozřejmě klíčovou částí je databáze jídel - protože když člověk jídlo nenajde, tak si to těžko bude zadávat. Určitě záleží na tom, jaký typ jídla zrovna člověk jí - je jistě řada jídel, která v dabázi nemají. Mě ta databáze nezklamala, naprostou většinu věcí v ní najdu úplně přesně, nebo alespoň si najdu něco podobného, což pro mé účely zcela stačí. Přes web se dají zadávat do databáze nová jídla a je vidět, že každý den jich tam několik desítek přibývá. Sám tam pravidelně něco přidávám.

Vedle toho si člověk může uložit vlastní oblíbené kombinace, třeba typickou snídani, aby to nemusel úplně pořád datlovat jednotlivě.

Vedle jídel se tam zadávají i činnosti a sporty, čímž se dá něco nahnat, protože to jde do mínusu. Takže když jsem se prošel na běžkách, tak jsem si mohl dát u maminky pěkně perník (60 g) :-).

obrázek 3

Hrůza!

Začínám bohužel s BMI, které je již v pásmu obezity, nikoliv jen nadváhy, a to pásmo jsem zatím neopustil. Říkal jsem si, že mám evidentně zcela chybné návyky při jídle a že změnit to budu muset nějakou vědomou kázní. Slibuju si od používání té aplikace, že časem dostanu cit pro to, kolik můžu sníst i bez tabulek. Ta aplikace to nastavila na začátku jednoduše: když si člověk vybere hubnutí, tak defaultně je tam ubírání 0,5 kg týdně, což mi vyhovuje, protože se při tom dá normálně jíst bez hladu.

obrázek

Kuchyňská váha - co si nezvážim, to nejim!:-)

Zatím mě to skutečně baví. Jednak z tloušťky to na začátku pěkně ubývá, jednak jsem malý statistik a všechny takovéto sledovačky mě baví. Taky je to sranda, že s tím všechny otravuju - ukazuju to kolegům i příbuzným. Já myslím, že je dobré dát ostatním důvod se trochu pobavit.

Jak jsem začal, tak i skončím: dle mého názoru po pár týdnech skvělá aplikace a web.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kalorické tabulky hospodynka 26. 01. 2013 - 11:08
RE(2x): Kalorické tabulky jarmik 26. 01. 2013 - 12:56
RE(3x): Kalorické tabulky hospodynka 27. 01. 2013 - 17:04
RE: Kalorické tabulky dj-team 30. 01. 2013 - 19:25
RE(2x): Kalorické tabulky jarmik 31. 01. 2013 - 18:30
RE: Kalorické tabulky kaci 10. 02. 2013 - 21:29
RE(2x): Kalorické tabulky jarmik 23. 02. 2013 - 02:11
RE: Kalorické tabulky peter fitness 14. 02. 2014 - 23:54