Zpátky (+ zklamání z Alzy)

20. září 2015 | 19.37 |

Nepíše se mi to snadno. Chtěl jsem být skromným hrdinou.

Říkal jsem si, kdo jiný to dokáže, když ne já? Kdo má za sebou dramatický sešup z domu do paneláku a z Oktávky do Rapida? Já jsem ten pravý člověk na opuštění předražených iPhonů a přechod na Windows Phone.

Navíc letos v tom husovském výročním roce, kdy máme před sebou vzor ve vytrvání!

Dlouho, dlouho jsem bojoval, přesvědčoval sám sebe, že to je docela dobré apod.

Bohužel jsem v této životní zkoušce neobstál.

IMG_7118

Můžete mi říkat ovce.

 

Lumia mě nakonec štvala úplně každý den, neměl jsem z toho telefonu vůbec radost. Tak šla po žních k Turkovi.

Rád bych zdůraznil, že jinému může Lumia 735 dobře sloužit, není to špatný telefon. Pokud ho však chcete používat na přehrávání hudby a chcete přehrávat playlisty, je to problém. Pátral jsem, proč ta synchronizace tak hrozně špatně fungovala. Nakonec jsem dospěl k závěru, že podstatou problému je strašně pomalý přenos dat, když je telefon připojený přes USB kabel do PC. Trvalo třeba čtvrt hodiny, než se načetl obsah microSD karty v telefonu - tím však synchronizace teprve začala. Přitom karta samotná byla rychlá a v pořádku: když jsem ji zasunul přímo do slotu v PC, načetla se obratem. Ta synchronizace byla pokaždé porod (navíc dnes skončila po hodině kopírování tím, že telefon viděl písničky, ale nebyl schopen ani jednu přehrát).

Jak říkám, problém je možná způsoben trochu zvláštním důrazem, který já dávám na playlisty. Jsem třeba zvyklý, že jdu běhat a ještě narychlo si upravím něco dle dnešní nálady. To s Lumií nejde, protože každá synchronizace byla pomalu na hodiny. Někdy kopíroval jen, co se změnilo. Ale někdy bez zjevného důvodu kopíroval znovu všechny ty giga a giga...

Po dvou měsících používání bych už jinou vážnou připomínku neměl. Drobnější připomínku mám k foťáku, který se spouštěl citelně pomaleji než na prastarém iPhone 4S. Též jsem si nemohl zvyknout na ergonomicky nevydařená tlačítka: jsou měkká a není dobrý cit, kdy a které člověk mačká. Navíc vypínač telefonu je veliké tlačítko uprostřed pravé strany, kde při držení telefonu mají praváci kloub palce; toto umístění jsem nepochopil, protože tlačítko se dá lehce zmáčnout nechtěně, o to obtížněji chtěně.

Moje moudrá mangelka při pohledu na mě mi dnes důrazně doporučila už si konečně koupit ten iOS telefon, což jsem (v Datartu) učinil.

Závěrem si ještě postěžuju na zklamání ze služby Alza: zaplatil jsem si extra službu vrácení zboží do 2 měsíců s tím, že zboží lze užívat. Čekal jsem, že když jsou zvyklí na zneužívání práva vrátit zboží z internetu do 2 týdnů, tak že budou vstřícní k zákazníkům, kteří si takovou službu na férovku zaplatí. Vracení telefonu v Alze bylo nepříjemné - hledali na telefonu nesmyslné chyby, za údajný jeden vlasový 1 cm škrábanec vepředu a jeden na (hnusném měkkém) plastovém zadním krytu odmítli telefon vykoupit zpět, jedině se srážkou skoro 15 %. Nakonec mě tedy vyzkoušení telefonu v ceně 5900 Kč stálo litr. No, čert vem Alzu; znovu mě tam uvidí jedině tehdy, až mě ostatní naštvou ještě víc.

Doufám, že tímto příspěvkem končí nedobrovolně vzniklá rubrika o řešení problémů s telefonem.

Související článek: první dojmy z Windows telefonu jsem psal před dvěma měsíci zde.

 

 

 

 

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zpátky (+ zklamání z Alzy) dj-team 20. 09. 2015 - 20:57
RE(2x): Zpátky (+ zklamání z Alzy) jarmik 20. 09. 2015 - 21:45
RE: Zpátky (+ zklamání z Alzy) ivabalt 07. 10. 2015 - 13:59
RE(2x): Zpátky (+ zklamání z Alzy) jarmik 07. 10. 2015 - 21:52
RE(3x): Zpátky (+ zklamání z Alzy) iva 13. 10. 2015 - 09:32