Pomalé písně

8. listopad 2012 | 22.18 |
› 

Zjistil jsem, že ne úplně zřídka mívám chuť na pomalé písně; řekl bych písně úplně hladivé. Zvlášt večer, když se vracím zničený z pracovního procesu.

Rozhodl jsem se, že sem dám několik tipů, pokud někdo by měl stejný zájem. Většinou mi je doporučil strejda Apple prostřednictvím funkce Genius, která v iTunes jednak vytváří playlisty z navzájem si podobných písniček (které už mám) a jednak v obchodě doporučuje, co nového by se mi mohlo líbit. Genius to dělá na základě statistického zpracovávání dat, co poslouchá (na jablečných přístrojích) celá planeta Země, ve srovnání se statistikou, co poslouchám já. Mimochodem: Genius je pro mě vynikající služba, používám ji již dlouho a stále více poslouchám a objevuju hudbu právě přes Genius.

Článek tedy současně ukazuje plody moderních metod kupování hudby.

Asi nejkrásnější píseň, kterou jsem objevil poslední dobou, je Sea Song od Doves. Díval jsem se, zda by se mi líbilo ještě něco jiného od nich, a nic jsem nenašel. Tato se dost vymyká.

Doves - Sea Song.

Stejně pěkná je Never Mess with Sunday od Yppah. Líbí se mi, jak je nádherně elektronická; škoda, že nemá zpěv.

  

 Yppah - Never Mess with Sunday

Též rád poslouchám Rêve du Jazz od Auratune. Ta už není tak naléhavá a sufferingová, ale co je špatného na tom, když je kousek přislazený? 

Auratune - Rêve du Jazz

Dále pak nelituju koupě Mélange Electrique od Jens Buchert. Sice taková tradiční chill out, ale pro mě poslouchatelný.

Jens Buchert - Mélange Electrique

Poslední dám jednu podbízivou popovku. Koupil jsem si ji dnes, a to úplně novým zábavným způsobem. V sobotu jsem byl v K.V. na cestovatelském festivalu Caminos na přednášce světoběžníka inž. Rejchy o putování za polární září. A v úvodních titulcích hrála píseň, která se mi moc líbila. Využil jsem bystře aplikaci Shazaam na telefonu, která odhaluje za několik vteřin píseň. A dneska jsem si ji i koupil. Ani nevím, za co jsem si vlastně dal odměnu.

Je to taková akustická předělávka čehosi povědomého.

José Gonzáles - Heartbeats.

Přeji nám všem Zen a hotovo. Případně alespoň hotovo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pomalé písně jana* 12. 11. 2012 - 16:39
RE: Pomalé písně littlekey 13. 11. 2012 - 08:57
RE(2x): Pomalé písně jarmik 13. 11. 2012 - 18:48