Možnosti kýče

8. duben 2012 | 09.37 |
› 

Možnosti kýče pro uživatele GarageBand na iPadu se po poslední aktualizaci rozšířily. Hodný strýček Apple nám tam totiž přidal smyččový orchestr hraný jedním prstem.

Hned první den jsem to vyzkoušel a je to opravdu odporné.

53 vteřin. Celou dobu tam používám ten asi nejstrašnější (ale současně samozřejmě nejlákavější) způsob:
takové jenom krátké klepání na orchestr
.

U příležitosti narozenin jsem vzal tradičně dítko do Becklandu. Už je tam samostatný, takže mám vyzkoušeno, že si tam můžu v klidu trávit ty bezúčelné hodiny skládáním. Je to v podstatě pak dobré odpoledne pro nás pro oba.

Teďka jsem přemýšlel, jak udělat něco s přijatelnějším zvukem. Největší problém mám pořád s bicími. Napsat pěkné bicí, to prostě neumím. Tak jsem tentokrát místo běhu marathonu si sedl pěkně do autobusu a prostě tam fláknul nějaké samply, co už nabízí strejda Apple přímo s tou aplikací. To byl rozdíl!

1 minuta a 11 vt. Ty bicí jsou v knihovně samplů v kategorii 70s --> uvolněné.
Mně tedy připadají dosti naléhavé.

Náš antikvární iPad 1 sice ještě píseň vytvořil i se samply, ale je to už na naprosté hranici jeho možností. Už se to sekalo a padalo. Zkoušel jsem to dokončit na telefonu, ale sekalo se to i na telefonu - což mě překvapuje, protože jsem myslel, že 4S bude mít rychlejší procesor než starý iPad, ale bylo to srovnatelné. Píšu to pro případné návštěvníky s vyhledavačů, abych sdílel užitečnou zkušenost:

- Pomohlo udělat kopii projektu bez samplů a pak samply přidat znovu, až jako poslední. Potom to běželo už velice pěkně.

- Ověřil jsem si, že nelze projekt z GarageBandu přenést kopírováním na jiné zařízení, pokud používám PC (protože tam se soubory .band ukládají jako celá složka). Avšak nemohu strejdovi A. moc spílat, protože stejně je lepší udělat to přes iCloud, což je směšně jednoduché a neuvěřitelně pohodlné.

Pěkné velikonoce přeji. A milí čtenáři, vyhýbejte se amatérským hráčům na keyboard a rovněž tak i skladačům hluku na iPadu! Vím, o čem mluvím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře