Věk mloků

2. květen 2008 | 09.20 |
› 
Nad patnáctým dílem seriálu o Johnu Francisu Kovářovi jsem musel zvažovat dvě zásady tohoto blogu. Jednak to má být místo pro chválení anebo mlčení, nikoliv pro ostrou kritiku. Současně ale ctím tradici psát o JFK sérii.

jfk 15 věk mlokůPrvní polovina Věku mloků od Karolíny Francové se mi nelíbila ani trochu. Dokonce až tak málo, že jsem to chtěl hodit do koše. Ale v tom metru stejně musim sedět, tak co.

Do určité míry převážila i zvědavost, zda druhá polovina knihy bude tak slabá jako ta první. Druhá půlka pak byla o něco čtivější. Opustili tam zcela linii první půlky o mločích lidech v zatopených Čechách a vysvětlují počátky moci Xaviera Hawka.

Editoři by si měli vzít asi to poučení, že není dobré dávat hostujícím amatérům tak neatraktivní téma jako napsat díl z pohledu Nikity Bronstein, což je naprosto nudná a nevyprofilovaná (kromě toho, že je nesympatická) vedlejší postava. Této nudné, nevyprofilované a nesympatické postavě pak celkem logicky - dokonce v ich formě - nezbývá moc jiného uvažování, než pravidelně každé tři stránky pochybovat, zda ji v tom JFK nenechá.

No, i věrný závislák dovede ukončit závislost. Za tento díl má JFK ode mě čtenářskou důtku. Sice ne ještě s výstrahou, ale s ohledem na docela patrné zvýšení ceny běžného dílu (89 na 139) je vážná!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře