Reklama? Pche...

7. srpen 2010 | 14.01 |

Přihlašte se, koho ovládá reklama! Že vás ne. Já to tušil. Mne taky ne. Zkrátka už jsem (též jako všichni ostatní čtenáři) takový jiný než ta většina, pro kterou se dělají všechny druhy reklamy, že na mě totiž nepůsobí.

ImageNa jedno dlouhé nedělní odpoledne s Jášou na hřištích v parku před domem jsem si koupil tento podivný tlustý časopis s názvem Svět Apple. Používáme oba se Sargo ipod a už léta laškujeme s myšlenkou přejít doma na jablko. Viděl jsem to jako výborného nadčasového kandidáta na - s odpuštěním - WC čtení.

Bylo to ještě lepší, než jsem čekal, protože v tom je přehled úplně všech jablek, co kdy byly. Tak už vím, jaké jsou druhy ipodů.

Samozřejmě jelikož jsem zcela imunní vůči reklamnímu tlaku, tak jsem si to pravidelně četl asi měsíc a půl a nezanechalo to na mě absolutně žádné stopy. Přece se vůbec nepočítá takový lehký celkový neklid, že život je stále méně snesitelná šedá nuda, pokud neudělám ten krok správným směrem. Chtělo by to nějakou sebebrezentaci demonstrativním nezájmem o techniku a dražší trendovou hračkou, což obé jenom shodou okolností nabízí právě Apple.

Jenom teda předminulý týden na jednom jednání jeden pán vytáhl ipad,  že si to pořídil pro radost. Aniž bych šel do podrobností, naprosto mě to odrovnalo, že zrovna tento pán má ipad, když třeba my doma ipad nemáme a jistě by ho Sargo výborně v této polehávací dobře využila. S tím se muselo něco udělat, a to hned.

Kdybych podléhal reklamě, tak bych to vysvětloval různě, ale takto prostě jsme jenom odpoledne celý ten pátek běsně brousili po webu, kde se dá ipad vlastně koupit a k čemu to je. Též jsem narušil hodinovým telefonátem léčebný režim p. prátra, takto jablečného odporníka a dobrovolného evangelizátora. (To byl úplný detail, že jsem si chtěl k tomu koupit ještě ipod touch pro sebe).

Sám jsem byl překvapen, že s objednávkou jsme vydrželi neobvykle dlouho (asi do osmi večer). Ale nebylo to žádné jablko. V sobotu ráno jsme již stepovali v Holešovicích v Alze a přebírali ukrajinskou neznačkovou čtečku. Ale to už je jiný příběh, který jsem přislíbil ponechat ke zpracování jinému bloggerovi:-)

Takže jsme vlastně zase jednou prokázali, jak nepodléháme reklamě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Reklama? Pche... jre 07. 08. 2010 - 16:37
RE: Reklama? Pche... sargo 07. 08. 2010 - 20:48
RE: Reklama? Pche... sklerotik 07. 08. 2010 - 21:03
RE: Reklama? Pche... markisha®blbne.cz 11. 08. 2010 - 22:38
RE: Reklama? Pche... lentilka®sdeluje.cz 21. 08. 2010 - 14:31
RE: Reklama? Pche... lvice 08. 12. 2010 - 04:36