Záruční list superhrdiny

26. prosinec 2007 | 22.39 |

Když jsem psal včera o sérii pana Žambocha, napadlo mě, že je tu velký úkol v naší literatuře, kterého se zatím nikdo nechopil. My, spotřebitelé, vystaveni na milost a nemilost nekonečným sci-fi akčním řadám o úžasných superhrdinech, měli bychom od autorů vyžadovat záruční list na ukončení seriálu.


Ve vší skromnosti si tedy dovolím – čistě jako první pracovní materiál pro další diskusi – navrhnout možnou podobu takového záručního listu.


Tento záruční list není směřován na žádnou konkrétní knižní řadu. To, že si kupuji seriál o Johnu Francisi Kovářovi, je jen shoda okolností.


1. Prohlašovatel

Já, autor seriálové řady o superhrdinovi XY (dále jen "XY"), tímto při vydání prvního dílu prohlašuji a zaručuji následující a beru na vědomí, že čtenář kupuje tento díl spoléhaje se na správnost, úplnost a přesnost tohoto prohlášení a těchto záruk.

2. Počet dílů

XY zahyne nejpozději v [20. (slovy: dvacátém) POZN: NUTNO UPŘESNIT] dílu seriálu.

3. Ukončení je finální

XY zahyne skutečně a úplně.

XY nebude oživen, reinkarnován, klonován, nebude působit dále jako vlastní duch, avatar či fantóm ani jako představa jiných subjektů a mysl XY nebude provozována jako software na jakémkoliv typu zařízení ani ve virtuální realitě. XY nebude dále vystupovat v příbězích ani jako nemrtvý, zombie či jinak neživá biologická hmota.

Zvláště se ujednává, že XY nezahyne pádem do reichenbašských vodopádů.

4. Zákaz obcházení určitými vyprávěcími metodami

Po shora uvedeném posledním dílu nebudou další díly přidávány ani formou vzpomínek, protokolů, nalezených zápisků, cestování v čase či snových vizí. Prohlašovatel zajistí, že aktivity XY nebudou po smrti superhrdiny provozovány ani jeho sourozencem, potomkem či jinou osobou blízkou, zaměstnancem, učněm, žákem či osobou v podobném vztahu.

Za vytvoření prequelu se sjednává smluvní pokuta ve výši [POZN: NUTNO UPŘESNIT].


5. Odpovědnost

Prohlašovatel uhradí čtenářům veškeré výdaje a újmu vzniklé v důsledku porušení tohoto záručního listu.

Nesouvisející odkazy: ehm, o Johnu Francisu Kovářovi jsem psal zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde a zde:-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Záruční list superhrdiny pm 26. 12. 2007 - 23:17
RE: Záruční list superhrdiny sargo 27. 12. 2007 - 12:31
RE: Záruční list superhrdiny wu 27. 12. 2007 - 13:20
RE: Záruční list superhrdiny hablina 27. 12. 2007 - 17:12
RE: Záruční list superhrdiny dj-team 27. 12. 2007 - 23:43
RE: Záruční list superhrdiny jarmik 27. 12. 2007 - 23:52