Počítačový umělec říha

25. duben 2011 | 21.56 |
› 

Tento článek je především varováním před zneužíváním a ponižováním umění. Jako případovou studii nabízím svoji tvorbu v Garage Band na ipadu.

Jak vědí vzdělanci, hudba vznikla za ušlechtilými účely. Určitě je nesprávné zneužívat tvorbu hudby třeba k tomu, abych si krátil dlouhé chvíle, když držím na rameni naše hůře trávící miminko a čekáme, až si říhne.

Nicméně je tomu bohužel tak. Protože držíme účelem vyvolání říhání co nejdéle, abychom minimalizovali nemilé události, tak je to fuška. Vyvinul jsem si za tím účelem systém, že držím mimino na rameni jednou rukou, se sluchátky na uších, ipad mám položený na přebalováku a druhou rukou tam sázím různé banální akordy, nad kterými by i dr. František J. pozdvihl obočí.

Nevypadá to, že bych v nejbližší době sepsal něco rozumnějšího. Tak sem dám aspoň pětkrát hudební říhnutí, co se mi tak nashromáždilo. Většinou je potřebí vidět za těmi motivy skutečně těch dvacet minut u přebalováku.

Celkově bych to hodnotil tak, že už to moc lepší asi nebude. Jenom mám obzvláštní slabinu (mezi ostatními slabinami) ty bicí. Když bych se naučil tam dávat lepší bicí, tak by se to o kousek zvedlo.


Jedna minuta je v životě mnoho. Doporučuji využít ji jinak, než kliknutím na toto. Upřímně.


Ano, vlastně jsem si chtěl zahrát "No no, no no, no no, there's no limit" od Two Unlimited.
Jenom jsem to netrefil. No a? Výhodou je jen 27 vteřin.


Ale u toho přebalováku mi to brkání pijána a kytáry připadá strašně authenické. Fakt.
Akorát jsem to nemusel možná pouštět dvakrát a natahovat to na 40 vteřin. A podle názvu to ani nebylo
udělaný u přebalováku, ale při koukání na televizi. To je teda zlepšení.


Tohleto jsem tam nasázel dneska. Je to úplně stejné jako ty ostatní.


Zde jsem se snažil o rockovou variantu a dopadlo přesně tak strašně, jak to zní.

Pokud jde o další týden, opravdu moc nevím, co vlastně čtenářům a sobě přát. Velikonoční zkrácení týdne přichází pro mě každý rok do jedné z nejintenzivnější sezóny práce a je spíš zdrojem dodatečného stresu. Takže uvažuju, jestli si nevzít zítra dvoje oblečení a rovnou to spojit do středy. Mno. Takže bych asi přál čtenářům i sobě, abychom dovedli úspěšně předstírat flegmatismus.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Počítačový umělec říha eithne 25. 04. 2011 - 22:25
RE(2x): Počítačový umělec říha jarmik 25. 04. 2011 - 22:28
RE: Počítačový umělec říha hlander 26. 04. 2011 - 11:29