Nestojí ani za nadpis

28. září 2008 | 21.55 |

Pár deníčkových záznamů bez ladu a skladu.

Nejlepší od Madonny

Jednak už delší dobu jsem si říkal, že děvčica nám překročila padesátku, tak bych mohl se o ní zmínit. Je to sice samozřejmě průmyslový výrobek nejprůmyslovatější a všemi směry nejprocpávanější. Stejně ale ta deska Ray of Light (1998) se jí myslím povedla velice a v mých očích se tím překulila do té poloviny zábavovací výroby, kterou snesu, i když už pak dle mého tak dobrou desku nikdy nezopakovala. Od té doby jí počítám přeci jen trošku pomalejc. Navíc teď jsem solidární i jak dlouho se drží.

Vysloveně se mi líbí asi jen dvě písničky. Substitute for Love, což je otvírák z toho Ray of Light, je podle mého od ní úplně nejlepší. To se dá dle mého poslouchat bez nějakých pocitů studu nad vlastním poklesem, a to i o deset let později.

Pak ještě posloucháme z druhé desky What It Feels Like for a Girl, ale jen v remixu od Paula Oakenfolda. Kdysi mi ho dal pan bratr (patrně o tom již neví), a od té doby je pevnou součástí našich domácích playlistů.

Machr Zohan

Využili jsme návštěvy babičkovstva a vyrazili si dnes do města. Nemohl jsem odolat recenzím a nadšeným ohlasům v komentářích, a tak jsme sekli tu komédii.

Nerad to říkám, ale ten film mě na celé dvě hodiny pohltil, chechtal jsem se, na všechno kolem jsem zapomněl. Přitom je to tak blbý! Ale i tak promakaný. Navíc na dost ožehavé téma: Židi a Arabi v USA.

zohan

Lámali jsme si hlavu v tramvaji cestou z kina, proč se nám tak evidentně přitroublý film líbil, ale definitivní závěr nemáme. (Snažíme se samozřejmě co nejdál oddalovat přiznání sami sobě, že jsme prostě přitroublí diváci.) Moje pracovní hypotéza je, že hollywoodští filmaři to vzali z dobrého konce, když celý snímek založili na tom, že hrdina má velkou bouli na trenkách. Vtipy jsou povětšinou jednoduše eroticky založené, ale ne před-pubertálně, jak bývá v komédiích poslední léta často zvykem. Dokonce pojali přijatelně i product placement, u něhož zjišťuju, že mi bohužel ve filmech hodně vadí, i když jim celkově přeju výdělek a snažím se, aby mi nevadil. Možná to bude tím, že nejvíc placementu dostala středovýchodní limonáda Šumibublech.

Před Zohanem proto nevaruji: skvělý casting, dobrá režie, dobrá hudba, přiměřené (malé) množství parodie, kvalitní titulky - stojí za návštěvu kina.

P.S.: Nevěděl jsem, že humus je jídlo.

Smysl života

Už jsem tu jednou nesprávně hlásil, že se naplňuje jeden z mých hlavních cílů seznamu "co udělám, až vyhraju moc peněz v loterii". A sice pořídit si originál DVD s Cimrmanama. Tehdy ale vycházely jen zvukové nahrávky.

Ve čtvrtek začaly konečně za lidovku dávat už i DVD. Ale strašně špatně se to shání - Záskok jsem pořídil až na pátý pokus v sobotu v trafice v Rudné.

Zazálohováno!

Už počátkem roku jsem koupil jako zálohu fotek WD My Book 500 GB. Po přečtení článku od Habliny, jak spadlo PC a hrozí ztráta dat, jsem se konečně dnes večer dokopal si zazálohovat fotky a hudbu.

WD MyBook

Je to externí hard disk a strčí se to do USB prostě jako normální USB paměť. Windows to poznaly bez instalace. Těch 500 giga byl kompromis mezi cenou a kapacitou. Snad by to mělo stačit na chvíli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nestojí ani za nadpis jre 28. 09. 2008 - 22:28
RE(2x): Nestojí ani za nadpis jarmik 28. 09. 2008 - 22:33
RE: Nestojí ani za nadpis hablina 28. 09. 2008 - 22:40
RE: Nestojí ani za nadpis kobliha 29. 09. 2008 - 07:56
RE: Nestojí ani za nadpis sargo 29. 09. 2008 - 14:26
RE: Nestojí ani za nadpis eithne 02. 10. 2008 - 10:39