Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

6. září 2008 | 21.47 |

Ještěže mám toho syna. S kým bych jinak podnikal tolik železničářských akcí?

Paní Jana mi nedávno připomněla plán navštívit železiční muzeum v Lužné u Rakovníka. Přesněji řečeno se nachází v Lužné II. Tak jsme to dnes uskutečnili jako pánskou jízdu.

parní lokomotivy lužná

Malý Zababa ve svém živlu.

Po tom odpoledni na slunci nebudu psát moc. Jelikož foťák je v opravě, jen jsem se občas snažil něco zachytit mobilem, což moc nejde. Takže ani fotek moc nebude.

lužná lístky

Vláčkem jsme jezdili celkem dost. Aspoň mladá generace někde vidí, jak vypadá skutečná jízdenka na vlak.

V podstatě je tam vše, co byste čekali: modýlky (pouští se vždy ve čtvrt), vláček, co jezdí dokola, a hodně lokomotiv. Do některých (těch starých parních) se dá i vlézt. V našem případě do nich šlo vlézt a potom z nich skákat z výšky na tátu. Navíc tam je ještě bufet v podobě jídelního vozu.

lužná jeřáb

Jeřáb byl aretovaný, tak jsme ho nevyzkoušeli.

Lidí tam bylo docela dost. Atrakce je to taková batoleco-důchodcovská, ale batolata převažovala. Jáša byl velice hodný a nadšený pro prohlížení víc, než jsem čekal. Po dvou hodinách už jsem pomalu odpadal, ale pořád chtěl lézt na ty mašiny. Vydrželi jsme tam nakonec skoro tři a půl hodiny, a to byl ještě boj ho dostat pryč.

semafor lužná

Tahle atrakce se líbila i mně: vedle stojí klasický semafor, který lze tímto c.k. zařízením zvedat a zase dávat dolů.

Po návratu jsem byl teda fakt už dost vyvlakovanej. Ne tak Jáchym: muzeum jenom ještě víc mobilizovalo představivost a večer strávil intenzivním "hraje s kojejema".

Společenskou zajímavostí bylo, že jsme tam viděli i KV celebritu, reggae producenta a majitele nahrávacího gunjah studia s rodinou. Byl jsem zvědavý, jaké má zrovna auto (nejsem si jistý, ale nejspíš to byl hodně velkej Land Rover).

Počítám, že tam ještě někdy zajedeme. Jezdí tam dost vlaků a vystupuje se hned u vchodu do muzea, tak možná zvážím, zda se tam nedostat stylovějším dopravním prostředkem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Železniční muzeum Lužná u Rakovníka kaci 07. 09. 2008 - 11:30
RE: Železniční muzeum Lužná u Rakovníka jarmik 07. 09. 2008 - 23:03