Kolem Kladna

4. červenec 2011 | 22.21 |

Normální cyklista by nepsal do médií o tom, že objel Kladno po naučné stezce. Já jsem však lemra, jsem pyšen, jak jsem se dnes pěkně projel, tak jsem klidně nějaké nicneříkající nudné fotky dám.

Kolem Kladna vede velice pěkná cyklostezka s naučnými tabulemi. Existuje i docela stará keška, která celým okruhem dlouhým přes 30 km provází. Před časem mi o ní říkal můj geoguru pan DJ a od té doby jsem se na ni chystal. Dnes přišel ten den, kdy jsem to uskutečnil.

kolo ve vlaku

Kolo a vlak patří k sobě.

Disciplinovaně jsem vstal a stihl zamýšlený vlak do Kladna. Chtěl jsem začít co nejdříve, protože jsem tušil, že budou zádrhele.

cyklo přejezd

Lepší tvář cyklostezek. (A taky vlak a kolo patří k sobě).

Kladenské cyklostezky jsou opravdu vzorové. Mají příjemné povrchy, vedou často lesem, takže je chládek, a docela na sebe navazují, takže se dá po nich chvilku opravdu jet.

sv jan kladno

Dokonce i něco starobyle romantického se na kladenském okruhu najde.

Stala se mi ta dramatická příhoda, že jsem píchl duši, bylo to už po druhé zastávce, takže celkem hned zpočátku. Potěšil jsem sám sebe, že jsem se nevztekal a prostě jsem došel zpátky do města a našel otevřený cykloservis, kde to na počkání udělali. Pak jsem v pohodě dojel.

Ještě mi to chození po Kladně při hledání servisu dalo příležitost zastavit se v obchoďáku a koupit si novinku od Staropramenu (i když na tuto značku jinak netrpím): je to málo alkoholické pivo (2%) s nějakým citronovým humusem, takže trochu jako Rádler. V práci mi kolega řekl, že by to mohlo být cyklistické pití. Jak jsem na takovéto věci chytlavej, tak samozřejmě jsem si to hned na kolo koupil a lemtal. Aspoň že jak to zavádějí, tak to nestojí majlant. A nebylo to mimochodem na to kolo opravdu špatné.

eckg

A samozřejmě nemůže chybět stylový industriál

I když jsem i v důsledku defektu patrně ustanovil negativní rekord v době, která mi trvala k odlovení té kešky, byl jsem rozjařen a zpátky pohrdl drahou a vypravil se kolmo.

absurdní značky

Cyklostezky jsou neuvěřitelné (značení mezi Hostivicí a Zličínem).

Cestou zpátky mi to nedalo, abych nevyfotil ještě tu poslední fotku, která pro mě na detailu symbolizuje trochu ty neuvěřiteléné záležitosti, co dějou s financováním stavby českých cyklostezek. Jak může někdo dát značku, že konči jedna stezka pro cyklististy a pro chodce a jiná hned začíná a za pár metrů hned zase, že končí. Každá ta značka stojí pěkných pár tisíc a jsou tam stoprocentně na nic. Člověk si připadá jako ve snu.

  

Závěr: laboratorní práce se mi líbily hezky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kolem Kladna ava 05. 07. 2011 - 00:05
RE(2x): Kolem Kladna skaut68-pise®vzpomina.cz 05. 07. 2011 - 07:52
RE: Kolem Kladna skaut68-pise®vzpomina.cz 05. 07. 2011 - 07:51