Solvayovy lomy (rodinný výlet, fotky, víkend atd.)

3. srpen 2008 | 21.07 |

Počasí bylo tento víkend úplně ideální na cokoliv.

V sobotu jsme podnikli jen minivýjezd na kole na "druhé nádraží", tj. na vzálenější nádraží v naší obci. Tam jsme shlédli průjezd vlaku přes přejezd a potom se vydali k novému jezírku před periferním skladem v Chrášťanech. Pán házel pejskovi pantofli, ten ji aportoval, my to pozorovali a za lehkého krápání se vrátili domů.

chrástany jezírko

Plave pro botu - to byla legrace!

Odpoledne jsme si dali plzeňskou zoo. Prý jsme cestou projeli přívalovým deštěm, ale to jsem zrovna spal. Příště tam vylepšíme jednu věc: do zoo jezdí vláček z náměstí, tak zkusíme využít.

zoo - na zábradlí

Zvířata jako proč ne, ale zábradlí, veliké kameny, štěrk - to je zábava!

Dneska jsme viděli, že dámská část domácnosti patrně v dohledné době nezamýšlí opustit ložnici. Tak jsem uskutečnil tip, který ma dávali kluci v práci, a to skanzen Solvayovy lomy nad sv. Janem pod Skalou. Na základě studia webu jsem si sliboval hlavně vláček. Dítko mi sice okamžitě v autě tvrdě usnulo. Nechal se obléci do mikiny a tahat na ruce. Po pár metrech jsem usoudil, že je to sice roztomilý, jak se mě ve spánku drží za krk, ale že na nošení na ruce už je fakt moc těžkej, tak jsem se vrátil k autu a dal ho do kočáru. Okamžitě se samozřejmě vzbudil, ale zvládli jsme to dobře.

solvayovy lomy - celek

Příchod do skanzenu.

Solvayovy lomy mohu jako dětskou atrakci doporučit. Prohlídka má tři části: prohlídka minimuzea s výkladem, projížďka důlním vláčkem a návštěvu podzemní štoly.

solvay vláček

Atrakce.

Dorazili jsme kolem půl jedenácté a nebyl tam vůbec nikdo. Za chvilku přišla ještě jedna rodinka. A ještě za chvilku se ozvalo sílící bouchání a za další chvilku přijel v zelené mašince pán. To už mě zcela uklidnilo, protože říkal, že prohlídka začíná 10 minut po celé.

solvay ve vagonu

:-)

Bylo nám tedy vytrvat skoro hodinu do odjezdu vláčku. Ale neměli jsme s tím celkem problém. Uvodní fázi obstaral průzkum vagónů.

solvay - kaminky

Že by štěrk?

Prohlídka muzea byla sice neformální a příjemná, ale stejně jsme ji museli vynechat. Mrňous má zásadu hlasitě mi cosi vykládat vždy, když mluví chudák průvodce. Případně to prokládal boucháním oknem apod.

solvay s tatou

Tak jedna otcovská se snad vydrží:-)

Vláček vyjížděl někdy před půl a cesta trvá asi tak 15 - 20 min. Zdálo se mi, že plán vyšel, protože Jáša byl hluboce blažen, jakmile se dal vagónek do pohybu. Samozřejmě měl své zájmy - celou dobu usilovně sledoval spojení mezi dvěma vagónky a nikam se nerozhlížel.

solvay klika

Když máte takovou petlici, tak s tím se dá strávit času - jéjé!

Jelikož úklidu po malířích bylo doma potřeba dosti, vzdálili jsme se, my muži, ještě odpoledne na obligátní výpad vlakem na Smíchov.

nucice čekání

Čekání na vlak:-)

Zpět na hlavní stranu blogu