Za morální poklesky se platí (deníček)

31. květen 2008 | 21.45 |
Dám dnes několik nezajímavých deníčkových zápisků. Jejich suma pak vytvoří ještě nezajímavější článek.

Když do toho dám pár jášátkových fotek z dneška, tak potěším přinejmenším sám sebe.

Televize

Napřed se přiznám, že jsme si domů zaplatili staronového nepřítele, a to televizi. Jako novinku jsme ji už zapojili i do antény, a nejen do videa. Až vyřešíme zakáblování, tak do toho pustím i satelit. Když už úpadek, tak pořádný.

Když už nic, tak jsem si dal aspoň chvilku práce se zkoukáváním cen (no dobře, dal jsem na jyxo.cz / zboží a objednal to v tom nejlevnějším). Chvilku jsme ty televize okukovali v obchodech a nakonec jsme se usnesli, že by se nám sem asi nejlépe vešla velikost 66 cm.

sony bravia

Stály stejně.

Stará Philipska půjde nejspíš k našim do obytnýho auta.

Tak uvidíme, jak dlouho vydrží a kdy to zase zrušíme. Co jsme se Sargo spolu, tak zatím jsme měli poměr čas s TV a čas bez TV 1:3.

Přefinancovali jsme

Nemám to potvrzeno písemně, zatím jen telefonem, ale snad jsme přefinancovali úspěšně hypotéku na byt. Mělo by to být - snad už konečně - dotažení prodeje domu do konce. Na konci ročního období fixace jsem tam poslal, co nám ještě zbylo za dům, a současně jsme přefinancovali z hypošky na úvěr ze stavebka. Má to lehoulince nižší úrok a je to už zcela bez zajištění. Čili v nejbližší době bychom si měli vymazat zástavu z bytu. To je prakticky bez významu, ale psychologicky příjemné. Dluhy jsou hnus; v praxi podstatně nepříjemnější hnus než v teorii.

jasa žluté boty

Jáša dostal dnes krásné nové žluté bačkory. Když jsem se navrátil ze školení, jeli jsme se chladit do človíčkova, nechť má matka též část dne pro sebe.

Vždycky mě zajímalo, jaký úrok nabízejí banky po skončení úvodního období, kdy má člověk tu reklamní úrokovou sazbu. Slyšel jsem o tom různé zkazky. Pokud by někoho zajímala jedna konkrétní aktuální zkušenost z ČS, tak jsme to měli takto:

- Vloni nám dali jen minimální slevu z obvyklé nabízené sazby (o 0,1%).
- Dopis se sazbou na další období přišel cca tři a půl týdne před skončením fixace.
- Oproti sazbě, kterou nabízejí aktuálně na nové hypotéky, nám nabídli úrok o cca 0,2 - 0,3% procenta vyšší. Když bych si vzal, že u nové nám ještě 0,1 slevili oproti obvyklé nabídce, tak jakoby to bylo na následující období 0,3 - 0,4% výš.


metropole

Celkem nepřekvapivě měla dnes většina lidí lepší věci na práci než courat po krámu. Ale bylo tam pěkně klimatizováno a courali tam mládežníci, kteří obdarovávali dětičky ku dni dětí. Napřed nám dal pán míček a potom slečna balónek. Víc už asi mrňous zářit nemohl. Když tedy uvážíte, že si ještě vykračoval za dětmi v nových žlutých botách, které si hned zamiloval.

Celkově jsem čekal, že to osolí víc. Dle různých výkřiků v diskusích na idnes jsem čekal něco jako 1% nad sazbou pro nové úvěry. Je ale pravda, že se to možná změnilo díky tomu, že se v posledním roce (aspoň dle mého dojmu z reklam) dost rozjíždí ten přefinancovací byznys. Rozhodně v té lišce to byla docela rutina a evidentně těch přefinancování spořky za sebou měli dost.


cetba v aute

Cestou domů si tak vážně studoval ještě v odborné literatuře, že jsem neodolal to za jízdy nevyfotit.

Fotbal

Měli jsme včera a dnes firemní školení v Havlíčkově Brodě. Skončilo to v pátek překvapivě časně. Tak před večerní pivní jízdou jsem ulehl na pokoj, že si zdřímnu. Ale dávali ten přátelák se Skotskem a ani jsem u toho neusnul. To mluví za vše. Je však taky pravda, že dívat se v posteli odpoledne v naprostém klidu na fotbal byl tak strašně sváteční pocit, že to ovlivnilo pozitivně moje vnímání.

Nicméně líbil se mi dost ten Sionko, doufám, že ho postaví i na turnaji. Jestli ten Vlček byl minule též ve formě, tak bych možná klidně postavil dopředu s Kollerem oba.

Jenom na tu obranu jsem zvědav. Osobně čekám spíš podobné výkony jako v Německu předloni, když jim utekl každej a záleželo jenom, jestli to pak Čech chytí.

Zpět na hlavní stranu blogu