Malý cyklista (a "bohatý táta")

16. březen 2008 | 00.46 |

Den, jako byl dnešek, jistě patří do batolecího deníčku. I když otec je unavenej jak kotě.

Přeskakuji tedy asi pět témat, která jsem chtěl jistě napsat. Na soustavnější psaní se ptejte až tak v prvomájovém průvodu.

Takže jsem si zaskuhral. A můžu přejít k tomu, že moje šikovná mangelka konstatovala, že na popojíždění po naší roztahané, ale celkem placaté a - mimo hlavní průtah - i dopravně klidné obci bychom měli už pořídit sedačku na kolo. Nebo pohyb pěšky není s potomstvem časově reálný a jezdit autem na poštu je žinantní a vlastně ani ne zas tak strašně příjemné.

Už jsme po tom koukali lehce vloni. Napřed po bazarech, ale na webu se to skoro neprodávalo. Dvakrát jsme se poptali i minulý víkend v těch velkých sportech v obchoďácích, ale měli buď jednu špatnou nebo žádnou. Rodina ji nakonec koupila (a statečně odtáhla!) v cyklokrámku přímo v Rudný. 1500,- mi připadá dost rozumná cena, protože se nám líbí (má opěradlo až nad hlavu). Měli tam prý taky jen tu jednu - avšak je-li to ta správná, je to spíš výhoda než závada, aspoň dle mého:o)
 

jasa na kole

Výjezd od našeho domu (kde byl čerstvě vykraden byt a dnes tu byla policie).
 


Dneska měl být podle předpovědi jediný lepší den bez deště a skutečně bylo hezky. Hned ráno jsme ještě vyrazili do toho velkého cyklocentra za Hostivicí pro přilbu. Jel jsem tam s tím, že svému chlapci prostě pořídím bezpečnostní prvek, ale že mi je jasné, že mu to na hlavu nevnutím. Vůbec celkově s tou sedačkou jsem byl hodně skeptický. Zvlášť po zkušenostech s krosnou, kterou natolik odmítal, že jsme ji po třech pokusech prodali - na rozdíl od několika známých, jejichž děti v krosně spokojeně mašírujou.

 

sargo jasa kolo

Na fotkách to zatím nemůžu moc vidět, protože mi připadá, že sedíme úplně na nebohém dítku a drtíme ho. Avšak dítko je evidentně spokojeno. A aspoň je v závětří.
 


Nakonec byl nákup přilby vysloveně pěknej minivýlet. Jáša evidentně vycítil, že se dostává do blízkosti artefaktů správné mužnosti. Vybral si sám přilbu (žlutá s medvídky) - dokonce mu seděla asi nejlíp a stála 490,-. Podařilo se nám vytvořit od počátku pozitivní vztah k přilbě. Hned jsme mu ji nasadili a běhal po nájezdové rampě do obchodu asi půl hodiny. Vůbec nechtěl pryč, protože rampa byla ze železných roštů a dělala skvělej rachot. Navíc šťastné mrně v přilbě mělo dostatek publika. Čili vše v pořádku.

 

nadrazi rudna

Railway station Rudná proper (foto z mobilu).


 


Po spaní jsme teda sedačku namontovali. Průměrně inteligentnímu člověku by to trvalo tak půl hodiny, mě to zabralo dvě hodiny, protože některé díly jsem předělával až 3x. Dále pak jsem málem padl vysílením při pumpování, neb v důsledku neužívání jsem nenašel pumpičku na dámské kolo a foukal jsem to nepasující pumpičkou.

Hned jsme pak využili nových možností, které nám sedačka skýtá, a namísto na nádraží Nučice jsme jeli na nádraží Rudná, které je na druhém konci obce.

Velice chválím mrňousa, neboť kolo si oblíbil tolik, že tomu nemůžu pořád věřit. Odpoledne při montáži se na jízdu těšil, pořád ukazoval, že chce přilbu, a potom se do sedačky vysloveně cpal. Při poutání a jiném mučení byl mlčky kooperativní, přilba se mu líbí a rád se do sedačky vrátil. Večer dokonce ztropil menší scénu, když si vzpomněl, že by chtěl vyjet ještě jednou. (Ale v klidu si nechal vysvětlit, že potmě se nejezdí).

 

jasa rudna

Přilba jako velkej kluk (foto z mobilu).
 


Abych vysvětlil závorku z titulku: po delší době nás navštívil pan ZS z Varů, známý to teoretik a hlavně praktik životní moudrosti. Nedostali jsme se do detailů, ale dostavil se i s přítelkyní během nedělního výletu. To byla první věc, kterou nás pan ZS zaskočil.

Druhou věcí nás taky zaskočil. Přesněji řečeno: zaskočí mě každý známý, který si koupí činžák ve Varech, ale když už to někdo udělá, tak právě od ZS bych to čekal nespíš. Takže zaskočení jen relativní.

Přestože jsem se nad "Bohatý táta, chudý táta" před časem tady poškleboval, musel jsem si na tu knížku vzpomenout (ostatně, musím uznat, že se k ní v mysli vracím docela často). Pan ZS se jeden čas snažil o vysokou školu, ale jednoho dne si to rozmyslel. Jsme stejně staří a pravil, že už asi osm let nepracuje námezdně a nerad by se k tomu ještě někdy vracel. Když nyní hledal pro sebe byt, připadaly mu všechny nabízené možnosti buď špatné nebo drahé. Tak si koupil rovnou činžák, aby to rovnou i vydělávalo.

Jako páni domácí jsou velice čerství. Jsem zvědav, jak bude investici hodnotit po čase - určitě je někdy přepadnem.

 

Dvoji realita

Rozdíl mezi očekáváním rodičů a přístupem dítěte bývá rozdílný.
Kupodivu se stane, že je výsledek nečekaně pozitivní. :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") miki* 15. 03. 2008 - 21:41
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") sargo 16. 03. 2008 - 00:48
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") dj-team 16. 03. 2008 - 08:39
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") hablina 16. 03. 2008 - 09:29
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") sargo 16. 03. 2008 - 13:16
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") sargo 16. 03. 2008 - 16:42
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") pan tn 16. 03. 2008 - 17:53
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") jana* 16. 03. 2008 - 17:59
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") jarmik 16. 03. 2008 - 20:35
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") sargo 16. 03. 2008 - 21:21
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") dj-team 16. 03. 2008 - 21:57
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") littlekey 17. 03. 2008 - 08:03
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") sargo 17. 03. 2008 - 08:28
RE: Malý cyklista (a "bohatý táta") eithné 17. 03. 2008 - 21:42