Rádio Country a Franz Kafka

2. březen 2008 | 23.33 |

Od Kafky mi připadá úchylné asi vše. Ale vysloveně odporná je nějaká ta povídka, jak se někdo proměňuje v brouka - asi se jmenuje Proměna, když tak mě pan ředitel laskavě popraví.... e e e... poopraví.

Tak i já sleduji na sobě proměnu v posluchače Country Rádia.

Pouštím si ho pravidelně o víkendech v noci na tom kousku dálnice, když přijíždíme od babičky. Dneska mě potěšili úžasně, protože když jsem to naladil, tak hráli Jožin z bažin s polským tlumočením (Jožin z bagien).

 

IMG_6414.JPG

Klaustrofobií pan JM netrpí (foto ze závodní jídelny okresu Praha-západ).
 


Navazovalo to patrně na takovou zvláštní vlnu v médiích, která mě ale zaujala: o obrovské popularitě, kterou na stará kolena p. Mládek prý získal v Polsku, jste asi taky četli. Dneska pak v rádiu mluvili o tom, že Bolek a Lolek (nevim přesně, jak se ta jejich strana jmenuje) používají Jožina jako volební znělku. V TV dneska večer jsem zase u našich slyšel ve zprávách, že naši polští přátelé zbožňují české filmy. Dobře jim tak.

 

IMG_6419.JPG

Teď se zavřu a můžeš na mě mávat (tamtéž, v odkladišti dětí).
 


A když už tak píšu dneska jen tak o ničem, tak dám update o reklamaci ipodu. Dlouho jsem to odkládal, protože jsem nemohl najít účtenku. Byl jsem rozmrzelý a obviňoval jsem se, že jsem si ji neschoval. Když se kvůli něčemu obviňuji, mám takovou ošklivou vlastnost, že začnu brzy obviňovat i okolí. Tak jsem asi dva týdny prudil Sargo, že nemá v pořádku papíry.

 

IMG_6427.JPG

Pro změnu v obchoďáku, tentokrát na Šestce (stojvůdcem).
 


Pak jsem se ale rozhoupal, protože jsem tušil, že faktura přišla v pdf, tak že si ji prostě vytisknu. Ve FAQ pak psali, že daňový doklad si člověk má vytisknout sám. Takže nejspíš ani žádná účtenka s tím nepřišla a rozčiloval jsem se zbytečně. Mno.

Na Pixmánii mají na reklamace několik vzorových dopisů s pokyny, co posílat. Čeština na těch papírech připomíná trochu návod k východoněmecké kalkulačce: "nelepte etiketu na krabici vašeho výrobku, ale zaopatřte tuto krabici (například jinou krabicí)". Zaopatřil jsem tedy krabice různými dalšími krabicemi, všude nalepil etikety a poslal to s celkovým stavem světa a svým postavením v něm smířeným povzdechem do Francie.

Trvalo to skoro tři týdny a už jsem se smířil, že risk prostě nevyšel, když jsem dostal v pátek pozdě večer potvrzení, že rozbitej ipod jim došel a budou zkoumat. Tak uvidíme, počítám, že za takovýho slabýho čtvrt roku se dozvím, jak jsem uspěl a zda závada funguje.

Přeji čtenářům úspěšný týden, může se stát, že se nebude dařit ozývat se teď pravidelněji.

Dodatek: jsou tu dotazy ze strany čtenářstva, co má znamenat ten Kafka na začátku. No prostě se mi takhle před týdnem, co mě čeká, nechce ani udržovat pevnou strukturu článku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Rádio Country a Franz Kafka samotar®vzpomina.cz 02. 03. 2008 - 23:45
RE: Rádio Country a Franz Kafka jana* 03. 03. 2008 - 06:53
RE: Rádio Country a Franz Kafka hablina 03. 03. 2008 - 19:09
RE: Rádio Country a Franz Kafka jr* 03. 03. 2008 - 19:28
RE: Rádio Country a Franz Kafka dj-team 03. 03. 2008 - 21:55
RE: Rádio Country a Franz Kafka sargo 04. 03. 2008 - 00:14
RE: Rádio Country a Franz Kafka jarmik 04. 03. 2008 - 00:30