Řeporyje, Stodůlky a spol.

24. únor 2008 | 20.33 |
Takové počasí jako dnes, to by se jeden tak radoval a vše podnikal, až to nestíhá a až by brečel. Všechno se prostě stihnout nedá, k čemu to člověka svádí. Ráno jsme dojížděli Sargo narozky, kde byla velice příjemná sestava lidí, potom jsme šli s mrňouskem po obci pro rohlíky. Následně jsme čekali Vilímky, tak jsem to seknul rychle aspoň na necelou dvouhoďku na kolo.

Kdybych v takový den, jako byl dnes, nevyndal kolo, tak bych fakt brečel.

Abych se vrátil včas, tak jsem se držel někde, aby mohl operativně zapadnout do metra a vrátit se. Trošku jsem fotil, ale ne moc, spíš jsem se snažil někam dojet. Tak aspoň tech pár obrázků, jako vzpomínka na to dnešní počasí.

jinocany repory

Záhadná minidálnice mezi Jinočany a Řeporyjemi. Objevila se tam až koncem minulého roku. Z dnešního pohledu nelze ani hovořit o naddimenzovanosti. Dneska tam nejezdí prakticky nic, akorát na začátku se couralo pár kočárků z Jinočan. S ohledem na tu kapacitu tam asi časem počítají s nějakou mocnou zástavbou ještě uvnitř okruhu, až prodají to za okruhem (BTW pozemky v novém developmentu za Zbuzany jsou aktuálně za 3 400,- /m2 a půlka už je prodaná). Sjezd z okruhu do Jinočan by se nám hodil, ale tento směr je zatím na zavřený. Na kole se tam projede v pohodě a navazuje pěkná cyklostezka.

strom-stddulky

Výhled na Stodůlky na konci minidálnice.

trebonice - kos


Vždycky, když jedeme kolem (což je vždy do Butovic), obdivuju kostelík za Třebonicemi. Dle mapy se to místo nazývá Krteň. Jednou tam zajedu, je to fakt blízko. V pozadí vidět mj. billboard nad Ikeou.

reporyje vystav

Vyjel jsem krpál v Řeporyjích po zelené (byl jsem pyšný, že jsem neslezl) a otevřel se mi kousek světa za humny, který jsem zatím neznal. Ještě v Řeporyjích je řada vil na náhorní rovině s výhledem na jih do krajiny. Potom už následuje nová výstavba - asi jsou to ještě Řeporyje, ale sahá to až k Jeremiášově ve Stodůlkách. Tady se na to kouká z druhého konce. Kolem chodí lidi na vycházku, protože to hraničí s celkem lepším kouskem pražské přírody.

reporyje celek

Pohled na staveniště. Vzadu Hůrka a Luka.

skaly

Původně jsem chtěl jet až dolů do Smíchova. Ale čas běžel, tak jsem projel ulicí Karla Kryla a v ulici Klausova to ohnul směrem k Hypernově v Nových Butovicích. Zde výhled z ulice Klausova na skály nad Prokopským údolím.

Další výpady to těchto končin jsou velice pravděpodobné. Zvl᚝ ten komfortní návrat metrem (šlo by i vlakem) je super.

Jenom je mi ten starý horal už stále méně pohodlný. Samozřejmě umožňuje spontánní průzkum krajiny, ale koupil jsem si takovou divnou konstrukci, která mi tehdy připadala pohodlná, a dnes už ne. Nechci ale vyhazovat prachy za další krámy. Uvidím - jestli vyjedu aspoň desetkrát za rok, tak bych se podíval po nějakým pohodlným hodně vysokým trekovým kole.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. hablina 24. 02. 2008 - 22:03
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. dj-team 25. 02. 2008 - 00:07
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. littlekey 25. 02. 2008 - 08:13
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. jr* 25. 02. 2008 - 08:26
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. jarmik 25. 02. 2008 - 09:16
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. hablina 25. 02. 2008 - 15:19
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. samotarŽvzpomina.cz 25. 02. 2008 - 21:08
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. chachina 25. 02. 2008 - 21:45
RE: Řeporyje, Stodůlky a spol. jarmik 25. 02. 2008 - 22:11