Železničářské školení

16. leden 2008 | 21.50 |

Podávám první předběžnou zprávu z dovolené. Zatím se dovolená pozná jen dle toho, že nechodím do práce. Jinak vše v normálu, prohlubujeme znalosti o českých dráhách v obvyklých lokacích.

V žádném případě nečekejte nic na čtení. Zase po čase mrňouskovské běsnění.


 

jasa-sedi na pl

První dovolenkovou atrakcí byl dramatický výlet 100 m od domu. Jedna cesta trvala asi půl hodiny, neboť se různě sedělo na plotech, zkoušely se zvedat velké kameny a prohlížel se každý pes za plotem.

jasa-kren-rudna

V té době ještě relativně ohebná matka vyzvala mrňousa, ať se zasměje do objektivu.

jasa deda-omack

Po kom to čtení při jídle jenom má? Na vysvětlenou dodávám, že toto neznamená nezájem o jídlo. Naopak: batole čeká, že bude dále krmeno, ale přece kvůli tomu neotočí hlavu. Dále pak platí, že obliba knihy k jídlu roste přímo úměrně rozměrům tiskoviny.

jasa-benzin.JPG

Zkusil jsem rozpracovat čerpání beznínu a setkalo se to s obrovským úspěchem. S dědou pak čerpali asi dvacetkrát. Jáša dohlíží, zda mu obsluha plní ze správného stojanu.

jasa tlaci koca

Poslední dobou trvá na vycházkách s kočárkem, ale též trvá na tom, že bude tlačit sám. Doprovod nesmí na kočárek ani sáhnout, jinak hned dostane přes ruku.

jasa-deda-sr.JP

Výhled na Rolavu.

jasa-vyhybka.JP

Na nádraží Stará Role jsme si trošku víc prosvištěli lekci "výhybka" (zde konkrétně výhybka č. 4). Můj sugestivní výklad se setkal s velikým úspěchem. Z cesty jsme se k výhybce vraceli ještě dvakrát a vzájemně jsme se ujišťovali, že je to skutečně ta úžasná věc:-)

jasa ukazuje ma

Na mapě už umí ukázat Prahu. (Zatím teda jen na dědovo mapě Německa, kde je to šikovně na kraji:o))

jasa-ja tu bydl

Kdo bydlí v Praze? Jáša! (No tak v Praze... já mu tu Prahu-západ časem objasním...).

jasa-na-vagonu.

Další den byl průzkum odstaveného vagónu v Nučicích. 25 minut čistého času.

jasa sedi na le

Sunset nad Nučicemi. Trochu to klouže a bez rukavic se nechce vstávat.

jasa_nucice-ruk

Dnes už babička uspěla s rukavicemi. Na 15:30 jsem připravil skutečný ohňostroj úchvatných atrakcí: jednak se na nádraží míjely vlaky v obou směrech, takže se dvakrát zvedaly závory u nádraží, a jednak jsme si přidali ještě klasický semafor, který se zvedl a ukázal volno a potom zase spadl. Bohužel nebylo možno odejít z nádraží bez návštěvy toho odstaveného nákladního vagónu (viz shora). Návštěva vagónu není ale tak docela řešením, neboť ani ten vagón nelze pak opustit bez hysteráku.

nadrazi-zastavk

Tento snímek má znázorňovat filozofické zamyšlení na závěr, jak to na tom světě chodí. Vpravo majestátní budova nádraží Nučice se třemi uniformovanými zaměstnanci uvnitř a kupou dětských fanoušků. Až na to, že v praxi bych na tomto dopravním spojení nerad závisel. Přes silnici autobusová zastávka "Nádraží Nučice". Skromná plechová budka, která nikoho nezajímá. Ale jedině díky těm autobusům se dostaneme za chlebem blíž k tomu Václavovi, co stojí před Museem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Železničářské školení dj-team 16. 01. 2008 - 22:08
RE: Železničářské školení jarmik 16. 01. 2008 - 22:12
RE(2x): Železničářské školení dj-team 16. 01. 2008 - 22:15
RE: Železničářské školení miki* 16. 01. 2008 - 22:22
RE: Železničářské školení littlekey 17. 01. 2008 - 08:07
RE: Železničářské školení sargo 17. 01. 2008 - 11:00
RE: Železničářské školení chachina 17. 01. 2008 - 14:24
RE: Železničářské školení eithné 17. 01. 2008 - 15:07
RE: Železničářské školení jm 17. 01. 2008 - 19:20