Kolobrnda (Worker Entropy)

18. duben 2013 | 00.40 |

V posledním Respektu píší, že bicykl jest přežitkem - zítra se bude tančit všude a dnes zatím alespoň moderní člověk jezdí na koloběžce.

Nic proti enthusiasmu pro nové hračky. Ale nejsem si jist, jestli je úplně férové uvádět jako výhodu koloběžky proti kolu, že kolu se musí nafukovat pneumatiky a kolo se musí skladovat. Nevím, jestli ten autor pneumatiky u koloběžky nenafukuje a ukládá ji někam do mimoprostoru - je to docela velký krám.

Ten článek v Respektu zrovna zapadl do naší domácí situace, že mangelka si před pár týdny půjčila od kamarádky koloběžku. Já jsem čekal, až skončí mrazy a též jsem si ji o právě uplynulém víkendu vyzkoušel. A když je první slunečný týden, tak jsem rovnou na ní byl i dvakrát v práci.

worker entropy

Ze sobotního rána.

Bojím se, že mě to chytlo, a že si ji budu chtít nechat. 

První dojem byl docela děsný, jaká je to fuška. A že mi to jde jen pravou nohou, ale levou tedy vůbec. Též jsem se v duchu v prvním kopci před domem omluvil synkovi, že jsem na něj na chudinku syčel, když jsme šli na vycházku a on nemohl rychle vyjet do toho kopečka na koloběžce. Protože jsem ho nemohl vyjet taky.

Ale po chvilce zahřátí už to šlo lépe. Pro mé výdaje byl problém, že hned ta první vyjížďka v časném sobotním ránu klapla neuvěřitelně stylově: koloběžka se mi na pohled moc líbí jako krásná designová věc. Jel jsem k obchoďáku, kde na velikém prázdném parkovišti byli zatím jen pánové s košťaty. Dojel jsem k pumpě, kde stálo zrovna jen jediné auto - nádherná veliká stará americká limuzína. Bylo to takové ráno pěkných výrobků.

Hlavní výhodou koloběžky ale samozřejmě je, že uspokojuje exhibicionistické pudy, neboť po vás lidi koukají a nahlas komentují, když jedete kolem.

Worker Entropy

V pondělí ráno za sluncem --- a do práce.

Jinak bych uvedl následující postřehy po prvních jízdách:

- Do kopce se na tom skoro nedá jezdit.

- Po Praze se na koloběžce jezdí méně stresově než na kole, koloběžka je pomalejší, rychleji se seskočí, lehčeji se kolobrnda nosí po schodech.

- Bál jsem se toho asymetrického pohybu. Ale pomalu ho beru spíše jako výhodu, protože při symetrickém pohybu člověk může tu slabší stranu šetřit. Ale tady stačí pravidelně nohy střídat a naopak ve výsledku mám pocit, že ta slabší noha se cvičí, protože je na práci sama. Takže spíš bych řekl, že to symetrii ve výsledku posiluje.

Worker Entropy Kickbike koloběžka

pise.cz/img/301730.jpg">

Dojíždění do práce - lepší verze.

- Mangelka na koloběžce nemůže jezdit, neb jí okamžitě ničí záda. Já se pečlivě pozoruji, ale zatím mě z toho nic nebolí. Bohužel, neboť tím pádem není zatím důvod si ji nenechat.

- V práci vehikl všichni komentují, je to zdroj zábavy. Jedna kolegyně - velká sportovkyně, která si navíc koloběžku pořídila před týdnem - mi říkala, že prý dle jejích kamarádů kickbikerů se má měnit noha po šesti odrazech. Možná si ze mě dělala jen srandu, to já u sportovců nepoznám. V každém případě od té doby měním nohy po šesti odrazech.

- Taky mi říkala, že její kamarádi kickbikeři na koloběžce-silničce jezdí třeba do Budějovic a zpátky přes Říp. To bych nedal ani autem.

- Na koloběžce mi vyhovuje, že jízda je silovější než na kole. Takže si zacvičím hodnotně i cestou do práce nebo za hodinu, když jsem si odběhl o víkendu od chrchlající rodiny. Též se mi proti kolu líbi, že nemusím vymýšlet trasu, kam pojedu. Stejně se na tom nikam daleko nedojede, člověk se zničí prakticky za chvilku kolem baráku a jde dom.

- Jiný kolega, co je taky velký sportovec (v práci je to samý velký sportovec kromě mě) a bývalý atlet, tak dneska poznamenal, že pozoroval člověka na koloběžce a že ten pohyb se mu nelíbí, že to není elegantní. Dnes ráno jsem potkal jiného pána na koloběžce. Trochu mě to setkání zklamalo, že nejsem výlučný; jako když člověk potká někoho ve stejném oblečení. A takhle na jiném člověku mi kick bike nepřipadal tak úžasný: měl jsem z toho pána smíšený pocit, připadal mi jako něco mezi hipstrem a pitomcem.

Do práce to mám asi 14 km většinou z kopce. A v aktuálním nadšení teda vždycky zvolím koloběžku před kolem, i když mi to trvá hodinu, kvůli té zábavě a hodnotnějšímu zacvičení si.

Worker Entropy kickbike koloběžka děvín

Víkendová zajížďka do starého sídla českých Amazonek.

Konečné rozhodnutí, zda si koloběžku nechám, ještě nepadlo, ale asi se už schyluje. Jsem zvědav, jak dlouho mi to nadšení vydrží.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kolobrnda (Worker Entropy) eithne 18. 04. 2013 - 07:39
RE: Kolobrnda (Worker Entropy) pm 18. 04. 2013 - 10:33
RE: Kolobrnda (Worker Entropy) jn 18. 04. 2013 - 10:59
RE: Kolobrnda (Worker Entropy) jarmik 18. 04. 2013 - 11:50
RE: Kolobrnda (Worker Entropy) zmrzlinka 20. 04. 2013 - 22:02
RE(2x): Kolobrnda (Worker Entropy) jarmik 21. 04. 2013 - 01:16
RE: Kolobrnda (Worker Entropy) dj-team 24. 04. 2013 - 06:40
RE(2x): Kolobrnda (Worker Entropy) jarmik 24. 04. 2013 - 13:26
RE: Kolobrnda (Worker Entropy) kaci 22. 05. 2013 - 22:14
RE(2x): Kolobrnda (Worker Entropy) jarmik 23. 05. 2013 - 00:15