Špičák tající

18. leden 2008 | 23.35 |
Vida zvyšující se teploty v předpovědi počasí, vybičoval jsem se včera k dalšímu úkonu v dlouhodobé akci "Poznej české lyžařské areály". Ještě nikdy jsem nelyžoval na Šumavě. Večer jsem při taktické přípravě váhal mezi Zadovem a Špičákem. Nakonec rozhodlo více sněhu a slibnější mapa areálu.

Pojal bych to dnes s dovolením stručně jen jako komentované obrázky.

včasný příjezd na špičák

Výzkum jsem pojal odpovědně. I přes zaváhání v Klatovech a dvojí vracení se přímo v obci Špičák, kde ten areál nebyl nijak značen, jsem byl na vleku ještě před devátou. Takže zásady jsem dodržel.

lanovka na špičáku

Špičák oplývá touto pěknou moderní čtyřsedačkovou lanovkou. Všechno, tj. 4 sjezdovky, se točí kolem ní. Nahoře začínají všechny na jednom místě a dole se zase spojují.

špičák - nikdo v mlze

Počasí bylo docela mlhavé. Teplo a déšť ráno nevadily, sjezdovky byly upraveny pěkně. Zvlášť modrá jednička byla vysloveně příjemná. Postupně se na ní vytvořil i ve všední den ale solidní nával a rychle se změnila v oraniště.

špičák - dva lyžaři v mlze

Červená dvojka a trojka odolávaly asi o hodinu déle. Ještě kolem půl jedenácté bylo možno jezdit celkem osaměle. Pak ale povrch upadal rychle i tam. S těžkým mokrým sněhem neudělá zázraky ani chemie.

Kdo nepije, není Čech!

Pak už začala jednička místy ztrácet i bílou barvu a přišel čas na relaxaci a zhodnocení. Někteří prodejci lákali agresivně. Ale vycházelo to z reality, že - přinejmenším ve všední den - jsem tam nenarazil na žádného cizince. Otázka je, jak to vypadá o víkendu. Srovnával jsem s Klínovcem nebo Neklidem, kde je stále dost Němců, Rusů a Holanďanů.

kulturní svačina

Obligátní sportovní reportážní snímek. Plzeňský kraj se projevil v kultuře fast foodu tím, že i v kiosku na sjezdovce měli velice slušně točený gambáč v patřičné nádobě. Rohlíčky výtečné, a hlavně! Uložené v krásném normovaném plastovém pečivovém servírovátku (pan DJ jistě bude znát odborný vědecký název), které se již dnes tolik nevidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Špičák tající sargo 19. 01. 2008 - 00:19
RE: Špičák tající hablina 19. 01. 2008 - 12:19
RE: Špičák tající jana* 19. 01. 2008 - 18:59
RE: Špičák tající dj-team 19. 01. 2008 - 20:07
RE: Špičák tající hablina 19. 01. 2008 - 20:50
RE: Špičák tající jm 19. 01. 2008 - 20:56
RE: Špičák tající chachina 21. 01. 2008 - 23:24