Pozadí pro volno mezi pracemi

11. srpen 2016 | 09.55 |

Když dá člověk po dvaceti letech v práci bez vážného důvodu výpověď a vezme si dva měsíce volno před začátkem nové práce, tak je vážnou otázkou, jakou hudbu si o takových prázdninách pouštět.

Je mi jasné, že nabídka hudby je zcela obžerná a nepřeberná. Nikdo neřeší, že by neměl co poslouchat; otázkou je naopak to, čemu věnovat svůj omezený čas a pozornost. Přesto budu obtěžovat čtenáře článkem na blogu kvůli tomu, abych sdílel link na jedno internetové rádio.

Považuji toto rádio za výjimečně dobré. Pouštím si ho toto léto doma (a na dovolené, kde bylo wi-fi) na pozadí. Sneseme ho oba s mangelkou, což není nic snadného, jak jistě uznáte. Mně se často dokonce velmi líbí.

Jde o stanici německého státního rozhlasu ARD, která se nazývá Fiehe podle svého moderátora. Hraje různé elektronické záležitosti, ale zabíhá i do jiných žánrů: má lehkou zálibu v americkém rocku ovlivněném country (vždycky se omlouvá, že teď zahraje něco "countryesque", ať ho posluchači nezabíjejí).

V zásadě pro mě Fiehe slouží jako záloha vždy v pohotovosti pro ten případ, že Rádio 1 má slabší chvilku nebo jsem unaven z reklam...

Jelikož program běží non-stop, tak předpokládám, že musí točit nějaké reprízy starých pořadů. Ale současně jsem žádnou reprízu zatím nezaregistroval a jeho promluvy se mi zdály aktuální. Nezjistil jsem, jak je v tomto směru stanice dělaná.

Stanice je zde: Fiehe.

Výhody:

Dobrá elektronika na pozadí obýváku, když všichni doma tiše surfují a čtou.

Žádné reklamy.

Žádné jingly nebo upoutávky na jiné pořady.

Žádné rozhovory.

Žádné telefonáty posluchačů.

Žádné zprávy, žádné hlášení času nebo dopravy.

Nic kromě hudby a občasného průvodního slova moderátora k tomu, co a proč pouští.

Stanici platí němečtí daňoví poplatníci.

Pravidelně zařazuje něco nového od Massive Attack.

Jediný moderátor p. Fiehe byl evidentně i hudebníkem v Británii, což je jistě v oblasti pop-music jen prospěšné.

Nevýhody:

Průvodní slovo je německy. (Ale mangelka ho snese, byť německy nemluví.)

Tu a tam se moderátor rozpovídá - může rušit toho, kdo nemluví německy.

Jinak přátelům německého státního rozhlasu bych doporučil kompletní nabídku jejich internetového vysílání (zde) - pomalu se tím poslední týdny probírám a není to vůbec špatné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pozadí pro volno mezi pracemi sargo 12. 08. 2016 - 08:37