Dovolená, nej Cure, čtyřicítka etc.

2. srpen 2013 | 21.36 |

Dnes je poslední večer naší dovolené na Lipně. Naposledy sedím na moc pěkné terase pěkného apartmánu. Tak napíšu jeden nesouvislý deníčkový zápis.

terasa lipno

Dokumentární záznam z terasy - samofotografie mne sebe sama.

Jeden dovolenkový večer jsem věnoval vytvoření další skladby na telefonu. S tím souvisí, že mám mnoho let velice rád The Cure. S tím souvisí, že většinu nejoblíbenější hudby do mého života přinesl někdo konkrétní. Třeba The Cure mě naučil oblibovat p. Roman Zápolský, můj kamarád na základce. A za to mu patří dík.

Po více než dvaceti letech poslouchání jedné skupiny toho samozřejmě zbylo hodně málo, co se ještě dá pořád poslouchat. Letos jsem zjistil, že objektivně úplně nejlepší skladba od The Cure je Just Like Heaven. Taky jsem zjistil, že se to asi celkem i ví, nejsem v tom sám.

Nejlepší věc od The Cure (1987).
Ne-trapný klip z exteriéru - kdo jiný to dá?
A taky bílé ponožky do kotníkových bot s rozvázanými tkaničkami,
k tomu zahrnuté kalhoty, aby to bylo vidět.
Atd.

S tím souvisí otázka, k čemu mi dnes je nejoblíbenější skupina z dob dospívání. Zvláště, když tím oblíbencem je pán, který při vší mužnosti používal pro pracovní výkony rtěnku a stíny na oči a profesionálně byl romanticky rozerván, ideálně na pokraji mořského útesu, jako je vidět v dobovém klipu. Zvláště, když mou hlavní letošní mantrou jakožto čerstvého čtyřicátníka je podstatně rozšířit oblasti života, v nichž budu mít pod kontrolou impulsivní chování.

Odpověď teď zrovna nemám.

Se čtyřicítkou souvisí i jasný pohled na věc se sníženou mírou ilusí. Budu velice krutý a dám po nejlepší věci od The Cure svou jedinou věc vytvořenou - jak jsem již uvedl - na telefonu při letošní dovolené. Věc vůbec neusnadňuje fakt, že veškerá má hudební tvorba je na Cure závislá - naštěstí to nelze zvenčí poznat.

Dobrou stránkou je, že to má jen 1 min. a 41 vteřinu.

Možná by tím účelem mohlo být, že by se mi mohla přihodit další z nečekaných životních radostí, že by se třeba někde křepčilo na tóny Just Like Heaven a že bych při tom přesně věděl, že tohle je max a víc už nebude a nemůže být.

Závěrem bych ještě uvedl, že od The Cure se stále ještě dá cekem poslouchat i jedna nebo dvě další věci. O prázdninách jsem na toto téma probíral jednou večer (no, spíš v noci) hlubiny svého iPodu...

 Též ujde (Primary - 1981).

Děkuji čtenářům za pozornost.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dovolená, nej Cure, čtyřicítka etc. eithne 02. 08. 2013 - 21:55
RE(2x): Dovolená, nej Cure, čtyřicítka etc. jarmik 03. 08. 2013 - 10:06
RE: Dovolená, nej Cure, čtyřicítka etc. dj-team 07. 08. 2013 - 19:49
RE(2x): Dovolená, nej Cure, čtyřicítka etc. jarmik 08. 08. 2013 - 00:12
RE: Dovolená, nej Cure, čtyřicítka etc. amabell 17. 12. 2013 - 12:32
RE(2x): Dovolená, nej Cure, čtyřicítka etc. jarmik 18. 12. 2013 - 07:31