Takových (ne)bude 5% svatby p. inž. Rejchy

2. srpen 2009 | 16.24 |

Jak už jsem se zmiňoval na Twitteru, p. inž. Rejcha mě poctil velikým čestným úkolem - vybrat hudbu na jeho svatební party.

Hned ode dne, kdy mi o tom napsal, jsem začal připravovat playlist. A od té doby ho průběžně testuji a piluji. Myslím si, že to je úkol obrovský a v podstatě nesplnitelný. Z hlediska budoucnosti našich vztahů by snad mohlo být horší jen to, pokud bych byl požádán, abych svatbu fotografoval. Jak se tak na ten playlist dívám, tak mám střídavě dojem, že je to docela dobré, případně že je to úplně strašlivé a že jediným čestným řešením (vedle revolveru) je, abych náhlasil p. inž. JR pracovní neschopnost. Případně aby p. inž. JR nahlásil mně pracovní neschopnost všech účastníků party.

Zde několik bodů k tématu:

 • Úkol si beru velice osobně, neb na sobě pozoruji určité djské sklony, zvláště takhle někdy poránu. Není divu, vždyť p. bratr jest DJ, stejně jako ostatně i p. bratr Sargo.
 • Obecně jsem zastáncem toho, aby na svatbu byl vzat profesionální DJ, který má v ideálním případě i karaoke. Prý tak kolem té druhé ranní se to hodí.
 • Pokud není DJ, který má pravdu z titulu své profese, je to vážný problém. Přiznávám, že mám poněkud ponurý filosofický obraz podstaty člověka: domnívám se, že většině lidí se člověk v pokročilou hodinu nejvíce zavděčí pouštěním "jede jede mašinka" a "já chci žít non-stop".
 • Kdybych si pouštěl, co si pouštím při samodiskotékách sobě, tak bych se asi nezavděčil vůbec nikomu.
 • Podstatné je i to, že se dosti míjíme v hudebním vkusu se samotným p. inž. JR, což by mohlo být vážné. Nejsem však věrohodně schopen vybírat pecky, které se určitě nejvíc líbí jemu, neb je ani přesně neznám.
 • Závěr jsem si z toho udělal principielně ten, že to vyberu dle nejlepšího svého svědomí, co mi připadá zábavné a co bych já sám chtěl, aby znělo na mé svatební party (uvědomil jsem si, že jsme nic takového při svatbě nepořádali, takže jen v teorii).  Pokud možno by to nemělo příliš naštvat nikoho a pokud možno by ty věci měly být aspoň povědomé co nejvíc lidem.
 • Na první nástřel jsem to pojal prvoplánově pařícně. Vznikl z toho takový ideál hudby na chlapecko-chlapeckou party. Výběr obsahoval prakticky jen Horkýže Slíže z této dekády, Tři sestry z minulé dekády, Visací zámek z předminulé dekády a Katapult z předpředminulé. Celý playlist jsem projednal se Sargo, která mi tyto čistě chlapecko-chlapecké opilecké záležitosti rozmluvila a prakticky z playlistu jsou pryč. Až tedy na pár opravdu zásadních a neopominutelných kousků.
 • Posledních pár týdnů se playlist s názvem "svatba-JR" ustálil na +- 94 skladbách. Průběžně ho kriticky poslouchám v ipodu. Občas něco vyřadím, když to není úplně upřimné. Občas něco přidám, když si ještě vzpomenu.
 • Jelikož ten playlist má v této chvíli šest hodin, je zřejmé, že zdaleka ne všechno se pustí. Původně jsem se snažil vymyslet i pořadí písní.

  Ale Sargo mě přesvědčila, že lepší bude nechat pořadí náhodě. S tím souhlasím, v náhodném pořadí to i poslouchám.

Dám tedy pár významnějších částí playlistu, jak se zatím předběžně kristalisují.

Hned na úvod dám zástupce té původní chlapecko-chlapecké koncepce. Takovou Kovárnu I. prostě nemohu z party playlistu vyškrtnout.

Těžký výběr je i z Horkýže Slíže, protože jsou juchací celkově. Nakonec jsem vsadil na jednu méně známou desku Festival Chorobná 2001, kde oni hrají za různé fiktivní skupiny celý festlival. Zvlášť Zelený Raoul Reggae má něco do sebe. A pokud refrén Vertomuže, vertomuže hej přijde ve vhodné míře promile, může to být trefa.

To nejhorší ale samozřejmě přichází terpve, když tam člověk chce zařadit nějaký ten veselý pop. Výjimečný mi připadá Big City Life od Matafix, o tom nemám pochyby. Jenom už to nemůžu slyšet, jak jsem to hodně testoval. Dál už je to ale o hodně a hodně horší.

  

Třeba zatím tam držím Narcotic od Liquida. Ale je to německé, to bude p. inž. JR jistě blízké, i když je to tedy bohužel dost špatné!:-)))

  

A co teprv třeba tohleto od sérgy Kylie Minoque. To ani nekomentuji.

No nic. Já myslím, že p. inž. JR má možnost po tomto článku se hluboce zamyslet a tiše změnit datum a místo konání:-)

Zpět na hlavní stranu blogu