Další jarní výlety

13. duben 2009 | 23.13 |

Asi nepřekvapí, že jarní výlety pokračovaly. Díky za to počasí. Kvůli únavě ze sluníčka a alergie večer namísto blogování radši spím; případně poslední dny jsem usínal při koukání na ten golf v TV - můj první Masters nezklamal:-)

Nahromadím tedy zkrátka fotky z několika výletů a pokusím se komentovat. (Přeskočím jen vycházku v Kobylisích, o které už uspokojivě referovala Sargo - zde).

lodenice-nadrazi

Ostře sledované nádraží Loděnice (první dvě fota z mobilu).

Začnu ještě minulou nedělí. Vyjel jsem si sám na kole. Napřed jsem nechtěl vybírat sám kešky v okolí, které bych mohl vybrat někdy s Jášou. Takže jsem zkoušel vymyslet necachingové cíle, trošku jako věc turistické cti, že nejsem taková lama (nakonec jsem ale stejně dva poklady nalezl:-).

Vymyslel jsem tedy nádraží Loděnice, na které mě přivedl seriál o českých filmech ze 60. let. Nedávno běžely Ostře sledované vlaky a v úvodním rozhovoru se Menzel zmínil o tom, že film točili právě v Loděnici. Nádraží obvyklé, spíš o něco ošklivější než třeba v Nučicích. Podle mého se mu pro film hodilo proto, že leží pod kopcem, takže celá jedna strana byla les, čili nemusel řešit, zda tam není v druhém plánu něco nevhodného či anachronického.

vysoky ujezd-golf

Golf ve výstavbě.

Pak jsem vyjel nahoru do Vysokého Újezda, kde se dokončuje nové golfové hřiště. Fotka je z posedu, odkud je na hřiště pěkný výhled. Je to zase ukrojení kousku přírody. Ale kolem Prahy se ukrajuje pořád a všude a tady mi to připadá jako ukrojení potenciálně pěkné. Až zmizí těžká technika a stromy dostanou pár desítek let na růst, možná to bude nóbl rekreační lokalita. Ta obec na to má, dle mého je Vys. Újezd z okolních vesnic asi nejhezčí.

prokopske-skala

Dítko, dopravní prostředek, skála (Červený lom - Opatřilka).

V sobotu odpoledne jsem uskutečnil již delší dobu chystaný plán sjet na kole od nás na Smíchovské nádraží a vrátit se vlakem.

prokopske-kameny

Výšek se nebojí, když jsem poodešel, stoupl si tam a chodil nahoře.

V Dalejském a potom Prokopském údolí je živo. Typická přípražská turistická příroda. Pod Řeporyjema jsme projeli ruinou starého mlýna, kde z vlaku často vidíme pány v uniformách se zbraněmi.

I v sobotu se právě sjížděli na airsoft. Bylo tam přes deset aut, chlápci vylejzali a rozstřelovali se kolem.

Na ty skály se určitě chci jednou podívat a hlavně vylézt nahoru. Bohužel zatím bych na to neměl nervy.

hradesin-veze

Za kostelíkem v Hradešíně.

V neděli se pak uskutečnil již třetí výlet se strejdou Tomášem z práce s holčičkama a tetama. Jedna teta na poslední chvíli odpadla, takže vlastně to byl výlet s tetou. Navrhl jsem výlet opět geocachingový, na což se holčičky těšily. Začali jsme v obci Hradešín (okres Kolín), kde měl být krásný kostelík. A taky byl.

hradesin-pred kostelem

Naslouchá zvenku.

Zatímco jsme kostelík obcházeli a já si ještě vzadu fotil, přicházeli do kostela věřící na mši. Byla totiž neděle před polednem. Když jsem se vrátil ke vchodu, našel jsem mrňousa, jak je vidět na fotce: seděl přede dveřmi a soustředeně poslouchal mši, jak mluví a zpívají. No, od nás neznabohů se mu tohoto zážitku moc často nedostane.

hradesin-skupinova

Jáša organizuje skupinu na foto.

Pak jsme vyrazili na úvodní vydatnější vycházku, abychom měli nějaký turistický základ a zničili zavčasu potomstvo. Šli jsme polní cestou do vedlejší obce Přišimasy, za kterou se nachází veliký balvan. V blízkosti založil kešku náš ajťák, tak jsem ji chtěl navštívit.

hradesin-pole

Nemohu si ji odpustit, prostě mě baví.

Rozárka se ukázala jako rozený lovec pokladů, s navigací pracovala rychle a skrýše odhalovala nemilosrdně. Je to zvláštní, že malé holčičky na tohle mívají talent a baví je to.

klepec

Pamětní kámen na vrchu Klepci.

Pak jsme se potřebovali občerstvit a s touto nadějí jsme přejeli do Kouřimi. Nikdo z nás to město neznal, jenom je to pojem historický.

kourim-kolotoce

Pouť v Kouřimi.

Ńáko táko jsme se tam nasytili. Na náměstí byla zrovna pouť, takže jsme se věnovali chvíli příslušným zábavám.

lipany-pomnik

Památník Lipany.

Pak jsme ještě chtěli zvládnout aspoň památník na bitvu u Lipan. Bylo to v podvečer příjemné místo na závěr výletu.

lipany-deleni

K mému milému překvapení byl Jáša ochoten se podělit o tyčinky se sýrem.

Děcka běhala po posekané louce kolem památníku. Jáša naposledy párkrát upadl z různých zběsilých akcí, pobrečel si a jeli jsme domů.

Lipany jsou pěkný vršík, musel jsem myslet na to, jestli se těm válečníkům tam chtělo umírat.

mekac-snidane

Když se zatáhne za nohy, cestovatel z vesmíru přemýšlí a rozsvítí se mu hlava.
("Je hodný. Přiletěl na letiště.")

Dnes jsme dali jeden malý rodinný výlet - odpoledne jsme chtěli chvilku udělat nějaké resty v domácnosti. Aby se nepřepálil začátek, posnídali jsme opět jednou v bufetu a opět jednou zavzpomínali s pietou na dávná předsevzetí, že děti do bufetu nepatří a my je tam rozhodně tahat nebudem, protože nejsme jako ti oškliví neuvědomělí rodiče jiných dětí! Mno...

zebrak

Záměna Žebráku a Točníku zde nevadí - tento nádherný výhled dnes nabídla jedna z ulovených keší.

Tak jsme dali nějaké menší bezbolestné keškování v rámci popojíždění po D5, třetí návrat na rozhlednu v Cerhovicích a pak závěrečně ničení dítka na krásném dětském hřišti tamtéž.

cerhovice-rozhledna

Turistika = záminka pro svačinu (na rozhledně Třenická hora nad Cerhovicemi).

To celé bylo hudebně ve znamení Ivana Mládka. Blízko práce se ruší tradiční prodejna CD a mají tam vše za polovic. Tak jsem tam v týdnu se pokusil něco utratit. Moc to nešlo, protože to bylo hodně probraný. Ale best of Ivan Mládek obsahuje asi 12 pecek a jsou to samý naprosto jedničkový hity v trvání po cca 2 min. Nasadil jsem je v autě pokusně na mrňouska a - dle očekávání - tomu ihned propadl. Hitparádu vede Železniční vlečka povalila křečka, potom hned Z Opavy rychlík jede do Prahy a ještě akceptován je samozřejmě Jožin z bažin - toho si hned po prvním poslechu zpíval při pochodu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Další jarní výlety eithne 13. 04. 2009 - 23:48
RE: Další jarní výlety sargo 14. 04. 2009 - 01:00
RE: Další jarní výlety hospodynka 14. 04. 2009 - 07:54
RE: Další jarní výlety djová 14. 04. 2009 - 09:30
RE: Další jarní výlety pm 14. 04. 2009 - 12:46
RE: Další jarní výlety jarmik 14. 04. 2009 - 13:23
RE: Další jarní výlety zmrzlinka 14. 04. 2009 - 14:20
RE(2x): Další jarní výlety hospodynka 14. 04. 2009 - 22:10
RE: Další jarní výlety zygy 16. 04. 2009 - 11:48
RE: Další jarní výlety dj-team 19. 04. 2009 - 21:45
RE(2x): Další jarní výlety jarmik 21. 04. 2009 - 11:30
RE(3x): Další jarní výlety dj-team 22. 04. 2009 - 21:50
RE(4x): Další jarní výlety jarmik 23. 04. 2009 - 15:43
RE(5x): Další jarní výlety dj-team 23. 04. 2009 - 16:13