Liga výjimečných

28. říjen 2008 | 14.53 |
› 

Zrovna ve chvíli, kdy mě přešla chřipka, jsem se poprvé v životě seznámil se zánětem středního ucha. Ani mi to nechtěli v práci věřit, že prý to mají jen děti. Ale pána na ušní pohotovosti (ano, existuje takto specializovaná pohotovost) moje příznaky rozhodně uspokojily.

liga výjimečnýchAle dnes bych již něco napsal. Tak jsem si říkal, že bych dal nějaký svůj oblíbený komiks. Liga výjimečných aneb příběh několika gentlemanů a jedné sličné dámy od Alana Morrea a Kevina O'Neilla není asi úplně můj nejoblíbenější komiks. Přeci jen klasického Asterixe a Tintina mám o něco raději. Ale rozhodně Liga výjimečných je hned po nich a vracím se k ní pravidelně a vždycky si ji rád znovu prohlédnu.

Nechtějte po mě, abych se snažil vypsat všechny odkazy na jiná díla, které jsou v komiksu skryty. Většinu z nich neznám. Jenom napíšu, že britská rozvědka (vedená profesorem Moriartym) prostřednictvím dědečka Jamese Bonda shromáždí skupinu zvláštních agentů skládající se z kapitána Nema, slečny Murrayové (což jsem si přečetl, že je údajně postava z Draculy - má neustále šátek na krku), Allana Quatermaina (toho jsem neznal, ale chápu, že je to u Anglosasů nějaký slavný dobrodruh), dr. Jekylla (i když spíš jim šlo o to získat do týmu Mr. Hyda), Wellsova neviditelného muže (jmenuje se Hawley Grifin). Zaměstnává je chvilku i Mycroft Holmes. A tak dále a tak podobně v tomto duchu.

Když se tak dívám na wikipedii, tak nastudovat si všechny odkazy, které poskytují hlavní, vedlejší a třetiřadé postavy, to by bylo čtení dosti rozsáhlé.

Liga výjimečných - ložnice

Trošku zvláštní dívčí internátní škola. Tam si došli pro Neviditelného - hádejte, proč vegetil zrovna tam.

Podle komiksu byl natočen velice slabý film, ale šel jsem na něj kvůli kompletně pražským lokacím.

moriarty bond

Ani zápas na Reichenbašských vodopádech není ušetřen překvapivého výkladu (Moriarty hovoří s Bondem).

Závěrem napíšu jen, že přestože je to takový slepenec, tak ve skutečnosti je ten komiks velice vydařený a svébytný. Svým způsobem ty postavy, které jsou jinak dost povrchní u svých originálních autorů, tady naopak dostávají teprve zajímavou hloubku. Pokud má někdo chuť zabrousit zkusmo do světa modernějších obrázkových seriálů, před Ligou výjimečných rozhodně nevaruji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Liga výjimečných markisha®blbne.cz 28. 10. 2008 - 15:51
RE: Liga výjimečných dj-team 28. 10. 2008 - 16:38
RE(2x): Liga výjimečných jarmik 28. 10. 2008 - 16:43
RE: Liga výjimečných kaci 28. 10. 2008 - 21:00
RE: Liga výjimečných sargo 28. 10. 2008 - 22:15
RE(2x): Liga výjimečných jarmik 02. 11. 2008 - 07:06
RE(3x): Liga výjimečných sargo 02. 11. 2008 - 11:32