Článek Již za týden

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Již za týden

16. 05. 2015 - 23:14

hlander: Zkušenostmi nepomůžu, ale aspoň na tebe budu myslet. Nebýt to tak z ruky, jedu tě podpořit na trať. Užij si to! Jo a opětovně smekám, jsi borec.

17. 05. 2015 - 07:48

eithne: Já ti TAK fandím! A jsem moc ráda, že do toho jdeš. Neznám totiž jiného blogera, který by běhal závody, a cítím se proto spřízněně.
A samozřejmě tímhle článkem jsi mi udělal velikou radost, protože hrozně ráda do věcí kibicuju.


Boty - Určitě bych volila staré. Jestli je u nich problém s roztrhanou síťkou, dají se nějak volně vyspravit, aby ti v nich pata nelítala, ale obecně je to mnohem menší problém, než kdyby měly vyšlapané tlumení. Ten bolavý nárt z bot nových si myslím, že je daný příliš utaženými tkaničkami (přece jen ty boty ještě nejsou tak vyčvachtané, takže stejně utažené tkaničky u obou bot můžou mít úplně jiné účinky).

Výhoda trička s dlouhým rukávem je, že se z tebe méně odpařuje pot a méně se odvodňuješ. Bohužel výrobci levnějších triček (Lidl, Tchibo) automaticky dělají trička s dlouhými rukávy tlustší a teplejší, takže tohle je výkřik bez jakéhokoliv dosahu. Běžet v odzkoušeném je maximálně v pořádku.

Hudba - Jestli většinou běháš s hudbou, tak bych si ji vzala. Mít ji s sebou při ruce neznamená, že ji musíš poslouchat. (Když zjistíš, že tě atmosféra tolik nabuzuje, můžeš přehrávač koneckonců odevzdat rodinným příslušníkům podél trati.) Je to dobrá jistota pro případ, že by ses nedokázal dostat do tempa, protože by tě něco kolem nebo na trati rozčilovalo. Rozhodně ti můžu slíbit, že potomky i rodiče zaregistruješ i tak, v našich tempech je hledání známých tváří podél trati jedno z mála rozptýlení, kterými se lze při běhu zabývat.

Jídlo - Jsem zvědavá, co vymyslíš. Nosnou kapacitu při závodech nemám pořád ještě vyřešenou - protože nemám na kraťasech žádnou kapsu, měla jsem na každém maratonu jinou ledvinku a ani jedna mě zcela neuspokojovala. Chci ale podotknout, že na občerstvovačkách jsem využívala obě ruce, takže v rukou by ti gely mohly překážet (jedna ruka pití, druhá houbička, třetí banán nebo pomeranč...)

Tempo - Přepálit začátek se samozřejmě nedoporučuje. Ani já ti to doporučovat nebudu. U sebe si jsem jistá, že mi tvrdohlavost nedovolí po přepáleném začátku vzdát (nebo zpomalit do chůze nebo tak), ale pokud začátek přepálíš, zbytek běhu protrpíš a neužiješ si ho.
Běžet za vodičem je super pro lidi, kteří mají tempo rovnoměrné. Což já nemám, mně každý vodič nakonec uteče. Myslím si ale, že běžet s vodičem je vhodný postup pro 90 % závodníků. Kromě toho vodiči povzbuzují, radí a motivují a překvapivě to není otravné, ale opravdu to pomáhá.

Pozávodní analýza - Překvapuje mě, že v cíli nejsou sprchy. Ale je tam převlékárna a je známý fakt, že člověk, který se po běhu převlékne do čistého, je vlastně čistý Pozávodní hospoda je ale hrozně důležitá, jak jsem letos zjistila. Teprve tam si ten závod doopravdy užiješ a uvědomíš si, co jsi dokázal. Ačkoliv ze své zkušenosti musím doporučit, abys před ostatními hned v úvodu neprozrazoval, že tě předběhl vozíčkář (nebo jinou příhodu obdobného charakteru), nebo si z tebe budou utahovat. Ale to je pěkné, že všichni běžci svorně obdivují každého, kdo takový dlouhý závod dokončí.


Moc se těším na reportáž ze závodu. A držím palce! Užij si to - to je jediné, na čem opravdu záleží. A nezapomeň dát rodičům foťák, ať máš nějakou památku!

---
eithne.pise.cz

17. 05. 2015 - 07:53

eithne: Teď na to koukám, v zázemí závodu máte sprchy. Taxíku domů bych se proto vyhnula, zůstaň v té atmosféře co nejdéle, ono i být mezi ostatními běžci v zázemí má něco do sebe

---
eithne.pise.cz

17. 05. 2015 - 07:54

eithne: ...a vodiči:
Viditelně označeni s časy 1:30, 1:40, 1:50, 2:00, 2:10, 2:30. Samotní vodiči budou v odpovídajících koridorech dle časů.

Kdyžtak mi ty komentáře promaž, to se jen volně pročítám informacemi pro běžce

---
eithne.pise.cz

17. 05. 2015 - 08:41

djová: To tedy smekám😉, škoda, že to není o týden později, to bychom tě podpořili i fyzicky, takto jen v myšlenkách. Držím palce, jak píše eithne, jde jen o to, aby sis to užil👍

17. 05. 2015 - 09:35

jarmik: Díky všem za slova podpory v nelehkých chvílích

eithne: Nádhera - děkuju! Už se mi ta logistika po doběhu začíná skládat snadněji

S tou hudbou jsi mě zase nalomila. Tak to si budu muset sestavit na tenhle běh extra playlist, že? Miluju sestavování playlistů!

Ty vodiče jsem hledal a asi přehlédl - tenhle plán teda snad klapne.

---
jarmik.pise.cz

17. 05. 2015 - 15:11

jn: Moc,moc,moc držíme palce!
Neposloužím žádnými praktickými radami, neběhám, možná bych dvacet kilometrů ani neušla... Letos jsem poprvé viděla pražský maraton jako divák z chodníku (dělali jsme podpůrný tým kamarádce, která běžela už podruhé... ale můžu fakt říct, že obdiv bylo to, co cítí diváci. Nějakým časem, za který to uběhneš, bych se fakt nezabývala a nestresovala. Už to, že do něčeho takového jdeš, je obdivuhodné... Tak držím palce.

Johanka teď zpracovává fotky a zjistila, že na jedné fotce má zachycenou naši kamarádku a současně Eithné - někde u Rudolfina. To je neuvěřitelné, že se jediní dva lidé, které \"známe\" na maratonu setkají přesně u našeho stanoviště!!!!

17. 05. 2015 - 15:22

eithne: Jé, já chci fotku! Pěkně prosím?
eithne.pise@seznam.cz

A příště bych poprosila hlasité volání "Eithné do toho!!", abych měla o čem dumat - záhadných fanoušků není nikdy dost

---
eithne.pise.cz

17. 05. 2015 - 15:30

jn: Eithné, komické na tom je, že v reálu jsme Tě neviděli, až na fotkách. A přitom jsem fakt poctivě koukala, protože jsem si říkala, že by bylo fajn se seznámit. Fotky pošlem.

17. 05. 2015 - 20:46

tlapka: Tak šťastný běh a přidávám se k obdivovatelům.

---
tlapka.pise.cz

18. 05. 2015 - 07:23

jarmik: jn, tlapka: Díky

Včera jsem dostal další výbornou radu: z těch energetických gelů si předem odloupnout ten alobal pod víčkem.

---
jarmik.pise.cz

18. 05. 2015 - 20:34

eithne: Potvrzuji, před běžeckými závody to též dělám už před startem. Jinak doporučuju pro konzumaci odšroubovávat místo klasického odcvakávání, je to pak míň opatlané (ačkoliv samozřejmě jestli je slupneš jednorázově, je to jedno, protože tubu pak zahodíš).

---
eithne.pise.cz

22. 05. 2015 - 22:22

zmrzlinka: My samozrejme tiez na dialku fandimu odvaznemu bezcovi ! A keby Ta to tam nebavilo, tak o rok prid behat s farbami do Bohnic, fanuskov bude dost.
http://www.barvamneuteces.cz/

---
zmrzlinka.pise.cz

23. 05. 2015 - 08:36

ava: Teda, to mě mrzí, že se tam nedostanu, budu ale fandit na dálku a jsem zvědavá na popůlmaratonský článek

---
ava.pise.cz