Článek První tři měsíce běhání (deníček)

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: První tři měsíce běhání (deníček)

18. 02. 2014 - 23:52

eithne: Je to krásné, takhle shrnuté. Přijde mi obdivuhodná vytrvalost, s jakou běháš, nejvíc mě asi fascinují ty výběhy po uspání potomka, že se ještě z peřin odhodláš, ačkoliv by čas mohl být věnovaný spánku - i já jako nepracující si nočního prospaného času hodně cením. A na výsledcích je to opravdu znát, zaběhnout prvních deset kilometrů za šest minut na kilometr mi přijde obdivuhodné. Běhám jiným terénem, většinou se zátěží, nejspíš mám asi i jiný charakter kopců (ačkoliv teda těch sto metrů nahoru mi připadá na tohle tempo taky hrozně moc) a obecně se asi snažím dosáhnout něčeho jiného, ale tvoje výdrž je hrozně inspirativní. Sleduju pár běžeckých deníčků nejrůznějších ultramaratonců, jenže u tebe mám pocit, že jsi jako já taky jenom člověk, takže je mi to asi nejbližší.
Víc článků o běhání!

---
eithne.pise.cz

19. 02. 2014 - 00:27

jarmik: Díky, díky!

Těch 10 mě překvapilo: rozhodl jsem se až cestou, že zkusím ještě kousek a ještě..., protože jsem pořád zrychloval. Nejspíš bych mohl běžet ještě dál, i když jinak je těch 5 km na mě ažaž.

Ale běžec zdaleka nejsem: kdyby nebyla GPS a statistické aplikace na telefon, pochybuju, že bych udržel kázeň.

Osobně se mi asi nejvíc líbí, že každý km se mu ztlumí hudba a nahlásí mi to vzdálenost, čas a tempo.

---
jarmik.pise.cz

19. 02. 2014 - 08:12

jn: Obdivuhodné. Přesně jsi popsal pocit čtyřicátníků, to mám přesně taky - že už teda nemám na co čekat, vymlouvat se a počítat s tím, že to tak nějak přijde, ale něco udělat. Já kvůli páteři nemůžu běhat a tak jen strašně, ale strašně závidím. Já chodím.... mám svůj oblíbený 5 km okruh, na psychiku taky pomáhá, což oceňuji. Ale trvá to dýl a účinky nastupují pomaleji... Hlavně se mi osobně líbí, jak ti "stačí být v pelotonu".

19. 02. 2014 - 11:13

jarmik: Díky moc! (S tím pelotonem jsem to bral spíš jako přiznání charakterové vady...)

Co píšeš, mi vlastně připomnělo, že původně jsem nečekal, že budu moci běhat. Myslel jsem, že mě bude něco bolet, kvůli čemu to nepůjde. To teprve přijde

---
jarmik.pise.cz

19. 02. 2014 - 12:59

jn: No, rozumím, ale já to beru v dnešní době spíš jako přednost, než charakterovou vadu. Proto taky nemusíš mít svého terapeuta

19. 02. 2014 - 15:06

imperatrice: Jak se jmenuje ta aplikace do tlf, kterou používáš? Já jí chci taky! Sice jdu běhat 1x měsíčně, ale stejně to chci.
A obdivuju tvojí vytrvalost neustále vyběhávat.

---
imperatrice.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:07

zmrzlinka: Čitatelia sú odolní ! Zvlášť ti, ktorí behajúcich ľudí poznajú len z blogu. Neskutočné, že sa dokážeš po práci a uspatí potomka vykopať von a behať. Už koľko zabehneš pre mňa nič neznamená, stačí ten fakt, že si sa vykopal.
S tou štyridsiatkou ma desíš, to už sa nebudem mocť vyhovárať, že nič nemožem v živote robiť, lebo mám jedno dieťa, ktoré večer nespí a ničí mi všetky možné aktivity ? O desiatej už totiž spi, ale rozhodne je to pre mňa ukončený deň a jediná aktivita je sedenie u počítača. Hanba mi a česť behajúcim rodičnom ! Len nás informujej i naďalej.

---
zmrzlinka.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:15

sargo: Též jsem ve fázi bohapusté závisti a mohu potvrdit, že nasazení je mocné. Dělám si jakési naděje, že jednou přijde den... asi budu muset taky počkat, až mi bude čtyřicet

---
sargo.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:25

jn: Sargo, celý Tvůj komentář se jevil jako přátelský... ale co ten výsměch na závěr? Jak to máme, my čtyřicátníci, chápat????

19. 02. 2014 - 21:38

sargo: Nejste vy čtyřicátníci nějak vztahovační a přebujelým věkem rozjitření? Neznamenalo to nic víc, než že teprve se čtyřicítkou konečně nasbírám dost odhodlání vyběhnout, místo abych už v deset večer tupě zírala před sebe skelným zrakem a bez valných sil k čemukoli; že mlaďasové nemají moc vůle k překonávání banáních překážek, to je známá věc. Jestli mi to dovolí záda, to se ví. Pořád to beru jako přechodnou záležitost. Naštěstí mám ještě čas

---
sargo.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:44

jn: ... vztahovační, přebujelý věk... my mlaďasové, ještě mám čas.... vztahovační nejsme, jen už nemáme čas na společenské hry, kde vidíme křivdu, neokolkujem, jdem rovnou k věci

20. 02. 2014 - 07:43

sargo: JN: což mi připomíná, že o Dixit tu básníme stále, musíme zase najít příležitost... Když já jsem taková duše bezelstná, a oni si to lidi tak přebírají všelijak, jak by ani ve snu


Zmrzlinka: naštěstí mám své prošedivělé spolulezdce, kteří jsou mi vzorem a příkladem, že lze dosíci důchodového věku, pardon, čtyřicítky, ve stavu všehoschopném.

---
sargo.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:54

zmrzlinka: V piatok má kolega 40. Dnes ho prvý krát v živote začala hrozne bolieť hlava, že nemohol nič robiť. Dali sme mu brufen a označili to za príznak nadchádzajúcej 40tky. Začínam sa desiť leta
Snáď záda dovolia. I keď ortopédi tvrdia, že chrbtica je stavaná od pradávna na 40 rokov a nejaké predlžovanie života životosprávou a lepšími životnými podmienkami životnosť chrbtice nepredlžilo

---
zmrzlinka.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:41

dj-team: Většině mého okolí je, bylo nebo záhy bude 40. Já jako 37,5 se považuji za předčasně vyzrálého . Překvapilo mne, že všechny sezení s kamarády nezačínají debatou o ženách, ale o hmotnosti a lécích. Dále následuje téma - již taky běháš? I politka nastupuje až po třetím pivu.
Běhání mám rád, ale kolenní klouby ne, tak chodím. Járovo shrnutí o pelotonu mi vyloudilo úsměv a přemýšlím, jak se označuje to, když je pro mne inspirací někdo v pelotonu.
Za dlouhodobou inspiraci děkuji a přeji přesný rytmus, správný došlap a ten kmitný švih předloktím.

---
dj-team.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:51

jarmik: Vida, kdo zavítal po letech - vítej pane, a díky

---
jarmik.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:58

dj-team: Monitoruju pravidelně, ale jsem hromosvodem i zemnicim prvkem jiz treti mesic trvajici kontroly toho nejvyssiho kontrolniho, jehoz jmeno nerad vyslovuji a potreboval jsem neco pozitivniho, neco motivujiciho. Inspirativniho .

---
dj-team.pise.cz

20. 02. 2014 - 07:46

sargo: DJ: když tě to překvapí, tak to není žádná přečasná vyzrálost, a musíš si ještě počkat.

---
sargo.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:50

jarmik: To je krása přijímat tu komplimenty, jaký jsem vytrvalý běžec. Ale sedím tu s knedlíkem v krku a nudlí u nosu - no, tento týden jsem zvědav, zda třikrát vyběhnu...

imperatrice: Díky Ohledně aplikací, pořád ještě používám na běhání 3 aplikace.

Nejradši mám RunKeeper, protože má krásně fungující průběžné hlášení do sluchátek, které se snadno nastaví. Třeba já mám nastaveno, že každý kilometr mi to hlásí vzdálenost, čas, průměrné tempo a aktuální tempo. To se mi na běhání líbí asi nejvíc, že při tom poslouchám hudbu a ona se krásně ztlumí, zahlásí mi vzdálenost a jede se zas dál Navíc se mi líbí, že to má udělané takové legrace, jako že to gratuluje k rekordům a tak. Krásná věc a zadarmo.

Pak ještě používám Garmin Fit. Ten ale jen proto, že už jsem měl dříve účet na Garmin Connect, tak nechci ztratit statistiku za delší období. Na Garminu mi připadá dobrý ten web, celkem tam mívá účet dost lidí, protože si ho udělali, když si pořídili běhací hodinky Garmin.

(Nakonec používám trochu i Run5K. To byl tréninkový plán, kterým jsem se dostal krásně z nuly na 5 km. Teď podle toho neběhám, ale rozcvičuju se podle toho a po běhu protahuju. Není tam nic extra, jen že mi to nedovolí to protahování úplně odfláknout).

zmrzlinka: Tak jo - já zainformuju Děkuju!

---
jarmik.pise.cz

19. 02. 2014 - 21:54

eithne: Rozcvičování před během a protahování po běhu taky velmi obdivuji, k tomu jsem se ještě nedostala. Kdybych si dovolila vyběhnout až po rozcvičce, asi by se mi razantně snížila frekvence běhání... když mě to tak nebaví!
Takže další věc k obdivu

---
eithne.pise.cz

19. 02. 2014 - 22:11

dj-team: Jo, byvaly doby, kdy jsem se choval stejne. Dneska pristanu s vetronem po nekolikahodinovem letu a nejsem schopen vylezt z tesne kabiny. Musim nejdrive postupne procvicit vsechny nutne klouby. Prijde to, ucitis.

---
dj-team.pise.cz

19. 02. 2014 - 22:13

eithne: Jestli to přijde, teprve až začnu létat s větroněm, tak mi to asi nevadí?

---
eithne.pise.cz

19. 02. 2014 - 22:19

dj-team: *prohral*

---
dj-team.pise.cz

19. 02. 2014 - 23:59

hospodynka: Větroně netřeba, přijde to, až jednou ráno zjistíš, že při vstávání z postele se musíš nejprve opatrně otočit na bok a potom vypadnout z lůžka na všechny čtyři do polohy "pejsek".

---
hospodynka.pise.cz

20. 02. 2014 - 07:45

sargo: To mě těší, že v tom nejsem sama (Kéž jen ráno... )

---
sargo.pise.cz

20. 02. 2014 - 12:05

davidhavel: Tak to abych začal uvažovat o běhání

---
davidhavel.pise.cz

24. 02. 2014 - 10:16

jarmik: Uvažovat začni. (A pak taky začni běhat )

---
jarmik.pise.cz

24. 02. 2014 - 14:54

davidhavel: Měl jsem to v plánu s bráchou, ale ten se stěhuje do jiného města... tak leda že bychom běhali mezi UL a DC a sešli se na pivo "čti iontový nápoj" uprostřed

---
davidhavel.pise.cz

21. 02. 2014 - 11:42

kaci: Klobouk dolů! Hlavně za tu vyrtvalost. Já mám hrozný výkyvy, hlavně s tím, jak přijde zima. Vždycky to odnesu zdravotně. Tak jsem místo běhu v mrazech začala chodit letos na pás (nuda, ale aspoň něco) a hned jak to šlo nad nulu, tak ven. A... a momentálně jsem zas doma s angínou. Tak já už fakt nevím. Jsem z toho akorát psychicky vyfluslá, váznu v práci a tak... takže mám 100 chutí s celým tím slavným běháním totálně seknout. Ach jo.

---
kaci.pise.cz

21. 02. 2014 - 16:53

jarmik: Díky za uznání a držím palce!

Já jsem si nekupoval ani extra běžecké boty, protože jsem pořád čekal, že mě bude někde loupat a nebudu moct stejně běhat. Ale musím to zaklepat, to běhání v mrazu a dešti mě naopak drželo bez nachlazení. Až tento týden zrovna jsem odpadl a myslím, že to bude první týden, kdy nedodržím 3 x běh...:-/

---
jarmik.pise.cz