Recentní úlovky

27. duben 2013 | 15.13 |

Těžko na dálku někomu doporučovat hudbu. Hudbu si většinou odnáším jako vzpomínku na různé lidi, které člověk v životě potkal a nějak ho ovlinili.

Přesto mi sem dám čtyři hudební úlovky, které mě z poslední doby potěšily. První tři mi doporučila moje oblíbená funkce Genius, co dává svým ovečkám pan Apple - dle historie poslouchané hudby to doporučuje další písničky, které by se mi mohly líbit. Je lepší zábava, jak trávit s telefonem a sluchátky dobu při uspávání batolete?

První žánr bych nazval posmutnělý elektro pop, to se mi často líbí.

Naomi - Needle on the Record.

Další píseň je dokladem mého věku: zalíbila se mi zvukem, který bych vysloveně označil jako moderní. Avšak je nejspíš z roku 1996. Takže sedmnáct let starý moderní zvuk... :-) Mno...

Primitive Radio Gods -
Standing Outside a Broken Phone Booth with Money in My Hand

Nebyl by to můj hudební článek, abych sem nedal něco opravdu, ale opravdu strašidelného. Ale je logické, že po zhodnocení mých poslechových preferencí mi p. počítač doporučil tento německý šlágr z r. 1987.

Clowns & Helden - Ich liebe dich

A poslední není z Geniusu, ale z Rádio 1. Jsou sváteční chvilky, ale občas se zadaří doma relativní ticho, že má smysl pustit rozhlasový příjimač. Zejména v neděli odpoledne předvádí Rádio 1 neuvěřitelné záležitosti, úplně jak za mlada. Je to krása, když si člověk přes telefon za pár vteřin zjistí, jak se jmenuje, co zrovna hraje, a rovnou si to koupí. Tohle sice zní jako něco, co před mnoha lety poslouchal (a hrál) můj p. bratr, avšak vyšlo to teprve před měsícem. Hlavu mi to vyplňuje při chůzi po městě jedinečně.

Memro - Distance

Na shledanou za čas, až mi zase něco Genius doporučí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Recentní úlovky mojekreativita* 27. 04. 2013 - 15:15
RE: Recentní úlovky eithne 27. 04. 2013 - 23:18
RE(2x): Recentní úlovky jarmik 28. 04. 2013 - 08:33
RE: Recentní úlovky sargo 28. 04. 2013 - 09:16