Článek Staré řecké báje pro děti

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Staré řecké báje pro děti

24. 08. 2012 - 01:53

eithne: Jima me nostalgie, kdyz si vzpomenu, jak nam recke baje a povesti vypravel tata. Umi to Jasa i prevypravet, nebo je zna jenom pasivne? Ze bych si to od nej zase nekdy poslechla

---
eithne.pise.cz

24. 08. 2012 - 10:55

tlapka: Miluju báje a pověsti, zrovna nedávno jsem při úklidu našla řecké báje od Eduarda Petiška a mám je na stolku, abych si je přečetla znova. S audioknihami nemám moc zkušeností, vždycky u nich usnu.
Řecká jména, jo, to mi dělalo problém, i když jsem byla mnohem starší.

---
tlapka.pise.cz

24. 08. 2012 - 12:01

zmrzlinka: Díky za článok, po knihe sa poobhliadnem. Dieťa nám cez prázdniny divočí, momentálne už i náš velice pozitivne a pedagogicky vybavený dědeček zdržanlivo odpovedá na otázku, či Eli počúva, takže so školou začnú krušné časy nového režimu a skúsime aj drsné povesti. Priznávam, že rozprávky či už na telke či v knihe nerozoberáme a asi je to chyba. Budeme sa musieť dieťaťu viac venovať a podporovať myšlienkové procesy.
Moja obava, že sú povesti príliš drsné asi nie je na mieste vzhľadom k tomu, že celé leto zbiera mrtvoly a jediná jej snaha je niečo zabiť, aby to mala do zbierky a mohla potom pochovať (slovensky, nie česky. Týka sa aj savcov, nielen hmyzu...

Z podobného dovodu som odložila aj staré povesti české, i tie komixové sa mi nezdali, furt sa mlátia a zabíjajú, čo si má z toho dieťa odniesť. Ale je pravda,že práve na Vyšehrade na ihrisku som skúšala niečo blekovať o Kazi a spol, ako sú tam na ihrisku a boli sme aj v Národném múzeu na výstavu pred rokom, ale dieťa to nijako nezaujalo... Ešte si pamätá, že niekto niekam skákal cez vodu, ale podrobnosti žiadne.

---
zmrzlinka.pise.cz

24. 08. 2012 - 12:16

valach-ostrawski: A proč ne Deus? (Viz A. C. Clarke poslední Vesmírná Odyssea).

---
valach-ostrawski.pise.cz

24. 08. 2012 - 13:13

jarmik: eithné: Však ho vyzkoušíš odvyprávět celou, to bych stěží zvládl, zajímalo by mě, co dítko.

tlapka: audioknihy jsou usínací, to je fakt. Ale třeba, když se poštěstí jet sám v autě - v podstatě to je důvod pořídit si auto Případně, když se utrhnu sám na víkendovou dlouhou vycházku, tak podobně.

zmrzlinka: S tou drsností mi to nepřišlo, i když tedy mrtvol je tam požehnaně, to je fakt - tak nevím. Mám pocit, že to ale moc nevnímá, i když třeba ten Héraklés když za mládí dělal malé rošťárny, tak praštil loutnou nebo čim učitele hudby, že zemřel. Tak šel holt za trest pracovat manuálně nebo tak něco.

České nemáme ještě naposlouchané, tak nevím. Omylem jsem mu je nedal původně do iPodu, takže se vposlouchal do těch řeckých a na těch frčí dokola.

valach: No to je vlastně úplně nejlepší řešení!

---
jarmik.pise.cz

24. 08. 2012 - 13:14

hospodynka: Škoda toho formátu

---
hospodynka.pise.cz