Článek Beru svá slova zpět

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Beru svá slova zpět

03. 10. 2008 - 03:11

dj-team: konečně jsem si po tejdnu v javorové zemi přečetl pořádný text.
Díky, podobné úvahy jsou zajímavé, autoři čeprají z archívů, když to porovnám s názorem ženy na události v minulém týdnu, je zde s ohledem na časovou prodlevu a omezené zroje prostor pro fabulaci, fikci nebo tak takřka nekonečný.

---
dj-team.pise.cz

03. 10. 2008 - 11:50

jarmik: Když jsem četl od něj něco poprvé, tak to bylo naprosto strhující, protože to opravdu staví pár věcí z poslední války do hodně jiného světla, než je člověk zvyklej.

Je to ale velice haklovní téma, protože kdyby měl pravdu, tak Rusové nevypadají tak dobře a Němci tak špatně.

---
jarmik.pise.cz

04. 10. 2008 - 05:33

dj-team: a upřímně, my , co vyrostli na jednom druhu filmů, bychom přišli o část dětství. Nikagdá.

---
dj-team.pise.cz

04. 10. 2008 - 07:38

jre: Hergor, a čemu má pak člověk vlastně věřit? Já bych knihy tohoto druhu zakázal... ehm, moment, to už tu vlastně bylo...

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

04. 10. 2008 - 09:47

jarmik: Četba jeho knih je emočně dost náročná, přinejmenším pro mě.

Člověk prostě stojí přímo před různýma skutečnýma svýma tabu, o nichž si normálně neuvědomuje, jak silný jsou. Před lety se mnou ta první věc zamávala.

Ale užívejme svobody slova, když jí jako (v tomto zcela výjiečná generace) zde máme.

Je tam dost věcí, který ho zpochybňujou. Nicméně ta hlavní otázka je zkrátka fascinující: proč se ta 4-milionová armáda fakticky v pár dnech nepokusila seriózně bránit a přešla do zajetí, přestože měla pevnosti, měla dobrý tanky a měla jich víc než zbytek světa dohromady?

On píše, že ty samý pevnosti, který Němci prakticky bez boje obsadili první dny války, když potom zase ustupovali a jenom trošku to zkoušeli hájit, tak (přestože to už bylo poškozený a bez tak perfektních zásob, které tam byly na začátku války) Rusové na tom strašně krváceli při zpětným dobývání.

---
jarmik.pise.cz

11. 01. 2009 - 03:04

podotek: Neberte wiki jako zdroj posvátného vědění, opravdu tam píše kdo chce co chce (sám jsem se o tom přesvědčil) a je to tudíž jakýsi sborník obecně uznávaných "pravd", i když bezplatně dostupný. Často jsou přebírány sovětské údaje, které uváděly pouze "moderní" typy letadel a tanků, ačkoli i obrovské masy "zastaralé" techniky se, alesoň v případě tanků, německé výzbroji r.1941 víc než vyrovnaly.
Tudíž tam převažují oficiální hodnocení historie - je nutné číst i ostatní Rezunovy knihy (sloužil v GRU, sovětské vojenské rozvědce, ne v policejní KGB).
Němci vůbec věděli o SSSR málo a na válku se připravovali mizerně, což svědčí o tom, že pro ni měli opravdu naléhavý důvod - snahu předejít sovětského agresora.

11. 01. 2009 - 03:20

podotek: Suvorov vychází z oficiálních dokumentů a publikací, tajné archivy jsou mu uzavřeny (a i ty postsovětské, byl za velezradu odsouzen k trestu smrti).
Pro obtížnou vyvratitelnost jím vyhrabaných faktů z nevelmi čtených úředních spisů a nudných sovětských vojenských memoárů, kterých podobně jako jiný exsovětčík (rovněž s dnes místy nepohodlnými názory www.almanachlabyrint.cz/knihy/58264/dve-ste-let-pospolu-ii/ ) Solženicyn přelouskal kvanta (a západní historici většinou ani neznají azbuku) je pochopitelně komunisty nenáviděn jako bořitel mýtů - ačkoli sám říká "Tvrdím, že SSSR chtěl válčit s nacistickým Německem. Moji oponenti ale sborem volají : Nikoli, my jsme byli věrnými spojenci Hitlera..."
http://209.85.129.132/search?q=cache:0a8FR_2OmzwJ:lvisingr.czweb.org/stazeni/fss/bss 102.rtf+suvorov+boure&hl=cs&ct=clnk&cd=1

13. 01. 2009 - 09:19

jarmik: podotek: Wiki jako "zdroj posvátné pravdy" neberu. Ono psát si co chce může každý kamkoliv, nejen do wiki.

Pro mě je ta věc prostě otevřená. Když člověk sledoval aktuální výkon ruské armády v Gruzii, tak si zase řekl, že ne všechno, co se té instituci neuvěřitelně nepovede, musí být důsledek spiknutí.

---
jarmik.pise.cz