Bavorské září

17. září 2008 | 21.38 |

Toto volno jsem si původně vzal v afektu, že Berounsko a okolí je fajn, ale potřebuju na chvilku vidět nějakou cizinu. Mezitímní závěr byl, že objedeme polovinu nejhezčích měst na světě dle autostopaře Svobody (zahrnující spolu s Prahou i Řezno, Pasov a Salcburk).

Nakonec jsme ale takové ježdění přeci jen vyhodnotili jako málo mrňousovsko-přátelské, a zůstaneme v vlasti (navíc jsem minulý týden konferencoval se stravou na velice vysoké úrovni v Mnichově, takže jsem se světem o něco smířenější:-). Jenom dnešek jsme vyjeli na obligátní zářijový výpad do Weidenu. Září, to je totiž okamžik, kdy všichni přírodní národové otáčí svůj zrak ku západu, aby si zakoupili Autokatalog v původním znění bez titulků na další rok. (Alternativně mohou tedy zajít za humny do většího Teska, kde mají slušný výběr zahraničního tisku. Ale kde je v takovém případě dobrodružství, tradice, styl???).

autokatalog 2009

Ano - svět se točí, Auto-Motor-und-Sport autokatalog vychází.
(Sken vlastního osobního mojeho výtisku).

Jediné, co nás letos zaskočilo, že nebyly dýňové speciality, a přitom je sezóna. Obzvláště tedy s polévkou jsem počítal.

Taky jsme mrkali, že všude bylo docela dost českých (a taky amerických) vlajek. Probíhá nějaký týden dobrého sousedství. Tak to bylo pěkné. Nicméně za mnohé mluví dle mého taky památeční kamenné koule vystavené na náměstí s údajem, že je poskytlo město Norimberk na obranu Weidenu proti husitům.

weiden - koule

Solidarita proti husitům.

Ve všední den se líp utrácí, ale musí se platit parkování. Ale den jsme tam proflákali uspokojivě. Viděl jsem různá místa, která jsem tam zatím neznal, a sice místa velice pěkná. Většinu doby jsme prohlíželi kašny a mrňous tlačil mezi nimi kočár. Následují snímky několika z většího počtu kašen.

weiden - voda 1

Kašna 1: nenapil se - jenom do toho foukal a pozoroval se.

weiden - voda 2

Kašna 2: fakt tam nemůžu to kolo namočit?

weiden - voda 3

Kašna 3: jakto, že v tý zimě mají tak pestré záhony trvalek?

Jinak tedy naši bavorští přátelé dnes zabodovali prakticky naplno: nevadilo jim, když jsme se courali s kočárem a zdržovali, usmívali se na mrňousa a měli jednu echt německou věc, které jsem si ještě předtím nevšiml a jinde ji nikde neviděl. Napřed se podívejte na obrázek:

weiden busy

Je to informační tabule na autobusovém nádraží ve Weidenu. Pozor, nápis "04 SEK" skutečně znamená 4 sekundy do odjezdu této příměstské linky dle jízdního řádu. Pozoroval jsem to s klesající bradou. Ty sekundy na tabuli doběhly do nuly. Autobus v tom okamžiku zavřel nástupní dveře. A dvě sekundy po času odjezdu dle jízdního řádu odjel. (Ten údaj 30 minut vedle je dle všeho doba do následujícího spoje).

Související články: o koupi katalogu předloni jsem psal zde, loni zde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Bavorské září kaci 17. 09. 2008 - 23:00
RE: Bavorské září littlekey 18. 09. 2008 - 07:49
RE: Bavorské září jana* 18. 09. 2008 - 07:57
RE: Bavorské září jarmik 18. 09. 2008 - 08:10
RE: Bavorské září dj-team 18. 09. 2008 - 23:03
RE: Bavorské září zygy 19. 09. 2008 - 09:14
RE: Bavorské září sargo 19. 09. 2008 - 17:14