The Mňága & Žďorp žije a pracuje

12. březen 2010 | 12.17 |
› 

V představách mého jinošství byl popový recenzent zaměstnáním snů. Ze svého dnešního pohledu bych však nerad bojoval o živobytí právě v tomto oboru. Ale zprávu o další desce pánů Mńága & Žďorp si na blog klíďo napíšu. Koupil jsem si ji, tak jako všechny předchozí, hned co vyšla.

Asi nejspíš těch několik vět vydržíte, když napřed kliknete tady na tu písničku, co se mi z té desky zatím líbí nejvíc. A při tom poslechu by to mohlo utéct bezbolestně, ne?

Tak trochu skoro Chumba-mnaga-wamba, nemyslíte?:-)

Můj vztah k Mňáze je konstantní (sepsal jsem ho rozsáhle zde), ale předchozí tři desky mě moc nebavily. Musím říct, že Takže dobrý se možná zařadí mezi mé nejmilejší, dle mého je po nějaké době skutečně vydařená. Už to, že tam je jeden hit (viz youtube nahoře), co mně baví pořád dokola, je dobrý základ.

Souhlasím s recenzí na musicserveru, co jsem četl, že je to šastně usazené zvukem. Pro mě je též důležité, že tentokrát se vyvarovali problému, který mám s řadou mňágovských skladeb, a sice, že tam je tam geniální kousek, ale nepřijatelný jiný kousek, což dohromady je bohužel špatné. 

Jinak p. Fiala je samozřejmě stále mistr textu a i v tomto směru je ta poslední deska z mého pohledu mnohem konstantnější, než ty předcházející. 

Deska tedy pěkná. Pokud jde o doporučování, s hudbou je to myslím velice osobní záležitost. Mám pocit, že akceptovat hudební doporučení je z nějakého důvodu docela osobně obtížné. (A naopak drtivá většina z těch několika mých hudebních oblíbenců je vlastně přetrvávajícím dárkem či vzpomínkou na někoho, kdo mě k nim přivedl - a noví k nim přibývají velice pomalu). Čili o doporučování bych se ani nesnažil. Sp횠jestli někdo už Mňágu zná a nevadí mu, tak před tímto nevaruji. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: The Mňága & Žďorp žije a pracuje sargo 12. 03. 2010 - 12:52
RE: The Mňága & Žďorp žije a pracuje djová 12. 03. 2010 - 15:06
RE: The Mňága & Žďorp žije a pracuje eithne 12. 03. 2010 - 16:39
RE: The Mňága & Žďorp žije a pracuje jarmik 12. 03. 2010 - 17:25