Mňága a Žďorp má novou desku (zase jednou)

31. březen 2008 | 20.41 |
› 
Takže jí má Jára hned taky:-)

mnaga.jpgNěkde jsem zaslechl, že Mňága a Žďorp má novou desku. Naposledy v sámošce jsem se tedy šel z povinnosti podívat a byla tam. Dneska ráno jsem si ji tedy cestou do práce poslechl.

V mnoha ohledech je stejná jako předchozí desky, takže obsahuje mj.:

1 kus o pánovi, co sedí v noci sám doma a dívá se z okna paneláku a sní
1 kus ohledně svobody, že ji nemají zvířata v zoo
1 jedovatý kus o kostelu
1 kus o nečekané smrti

Narozdíl od předchozích desek tam tentokrát není (naštěstí) žádný kus o tom, že samoobsluhy jsou zlé a špatné (asi na to zapomněl). Též procentní zastoupení love songů je nebývale vysoké. Jestli jsem to správně pochopil z nějakých rozhovorů s p. frontmanem, tak se dobře rozvedl a oženil.

Na toto téma jsem se ráno v autobuse pohoršoval nad umělcem, že na nové desce zpívá:

Dlouhých 40 let
ve mně rostla jen zima a led
život byl podivná mrazivá hra
no a já byl kapitán Kra

Asi bych nějak zkousnul, kdyby takto hodnotil své vztahy; ale jestli se nepletu, tak má i dítě (děti): nějaké batole s jeho jménem mj. i žvatlalo před pár lety na Chceš mě? Chci Tě! A to by mi neměl dělat, že to takhle lehce pomine! Já to beru vážně, co zpívá Mňága! (Ledaže teda by ta píseň byla vlastně jen text a neříkal to úplně všechno za sebe... Už jsem někde slyšel, že ne vše, co herci a zpěváci říkají v rámci představení, tak nutně odpovídá skutečnosti. Třeba prý Kopecký ani Chudík nebyli ve skutečnosti lékaři!)

Tak, tímto jsem si zamoralizoval, jak jsem lepší než pop umělci. A tím končím dnešní příspěvek. Teď už jen titulní píseň nové desky.Jo - o svém životě s Mňágou jsem se před časem rozepsal blíže tady.

Zpět na hlavní stranu blogu