Článek Kilometr jízdy autem mě stojí 7 Kč

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Kilometr jízdy autem mě stojí 7 Kč

30. 11. 2007 - 07:43

jana*: Moc se mi líbí vzhled Tvého blogu (jsem konzerva, tak ať je všechno co nejpodobnější tomu starému!!!), gratuluju ke změně, fakt to už bylo k uzoufání....
A podle tebe se tím pádem auto vyplatí nebo ne? Já si myslím ¨, že čistě ekonomicky snad asi ne, ale nepřekonatelná je pohoda, kterou auto dává, vždy nachytané před domem...

30. 11. 2007 - 07:55

littlekey: Hmm, to je dost. Nikdy jsem to takto nepočítal. S tou ztrátou hodnoty je to opravdu těžké. Navíc u tété položky je obrovský rozdíl u nového a ojetého auta. Zkusím to také spočítat. Tipuju se tak na 4 Kč. Neplatím havárko, nedal jsem tolik za opravy, ani opotřebení (ztráta hodnoty) není u ojetiny tak velká. Neplatím ani rádio, a slyším to poprvé, že by se mělo něco platit, komu se to vůbec platí?

---
littlekey.blog.cz

30. 11. 2007 - 08:57

jarmik: Jana: Díky za pochvalu Jsem rád, že čtenáři se postupně vracejí.

Jestli se to vyplatí, těžko říct. Ale ta celková částka mě teda dost zarazila. V zásadě asi si myslím, že auto je luxus, za který peníze dám; jenom s ohledem na skromnější výhledy bych dneska šel do skromnějšího luxusu Kupoval jsem to halt v dobách rozjuchanějších. Ale i tak bych se stejně dostal třeba ze sedmi na šest nebo maximálně na pět korun.

(Ono mělo vliv to, že když jsem to kupoval, tak jsem auto odepisoval, takže jsem měl v hlavě trochu daňovou úsporu. To trvalo ale jen chvilku, dneska mám náklady paušálem a skutečné výdaje mi daně nemění).

Dneska bych šel možná do nějakýho ještě o kousek ojetějšího, to současný jsme kupovali, když bylo 9 měsíců starý. Jenom doufam, že nás to nečeká moc brzo...

LK: Jak jsem psal, mam auto historicky v obchodním majetku, a podnikatel platí rozhlasový poplatek za každý přístroj.

---
jarmik.pise.cz

30. 11. 2007 - 13:35

hablina*: Zajímavé propočty - auto používám jako nákupní tašku na kolečkách, to se mi ty nákupy hezky prodraží. No ale tahat to všechno v ruce...

---
mamkin.blog.cz

30. 11. 2007 - 15:47

sargo: Uf, takové věci snad raději ani nevědět... :o)
Jana: neb pan JM jezdí do práce busem, je to luxus spíše pro rodinné příslušníky.O:o) Ovšem nemalý. Vsadím se, že bez auta bychom - a to ani nemluvím o nákupech - vyráželi kamkoli tak ve třetině případů. A to tu máme dobré spojení :o)

---
sargo.pise.cz

30. 11. 2007 - 20:02

saze: řekla bych,že ne moc veselá statistika:// Já ještě alespoň 3/4roku takové starosti nejspíš mít nebudu,ale po úspěšném složení řidičských zkoušek bych ráda vyrazila do ulic v nějakém suprfárku.Proto doufám,že do té doby najdu alespoň o malinko schůdnější cestu.Za recenzi posílám pochvalu

---
sazinkaa.blog.cz

30. 11. 2007 - 20:44

dj-team: Zajímavá úvaha, neřešilo se podobné téma před rokem? Není to text integrity?
Jsem iedální cílová skupiny pro tento článek, anžto:
- pečlivě zapisuji každý výdaj, který za provoz auta utratíme
- pečlivě kontrouji spotřebu
- pravidelně počítám náklady na km
Předem podotýkám, že má nákladová rovnice nepočítá s úroky za spotřebitelský úvěr, ale to dopočítám až po jeho splacení, není splacen a byl pouze na půlku auta. Vycházím z toho, že 1. ujetý km se rovná ceně všech vynaložených nákladů a je teoreticky nejdražší, pokud mezi prvním a druhým nedojde k nějaké zásadní investici rovné násobku ceny.
Nyní jsem na 7,40 Kč za km včetně pořizovací ceny až náklady na luxování auta, vodu do ostřikovačů. Autu je 3 roky, ujeto 86 tis. km, spotřeba 6,5 litru Naturalu, pořizovací cena cca 400 tis. (nové). Cena za km klesá s každou vyjetou nádrží o několik haléřů.
Mimochodem, díky této úchylně pečlivé statistice, která nezabere tolik času, jak se může zdát (excel), jsme si ověřili, že nová fabie vyjde v měsíčních nákladech levněji než 8 let stará felicie (ujedem relativně hodně km).
Překvapilo mne, jak málo to je (7,4), protože při mé teorii nepočítám se zbytkovou cenou vozu, to je bonus :o))
Dále mne překvapilo, jak brzy se pořizovací cena relativně zrelativní. K dnešnímu dni auta bylo nasypáno ještě 50% pořizovací ceny.

---
dj-team.pise.cz

30. 11. 2007 - 22:33

sargo: Já snad začnu chodit pěšky.
Takováhle čísla mi dělají na zažívání hůř než pátý šlehačkový dortík, a to nejsem škudlil. :o))

---
sargo.pise.cz

30. 11. 2007 - 22:55

dj-team: a do toho emise, spotřeba společného kyslíku, prach, zranění...
Ano, auto je luxus, ale skvělý!

---
dj-team.pise.cz

30. 11. 2007 - 23:58

sitha*: Já naprosto uhnu od diskutovaného tématu - auta mi opravdu říkají neuvěřitelně málo :o)
Povedený playlist :o) Poslouchá se to velice příjemně, třebaže jednu nebo dvě zatím poslechnuté písničky bych vynechala (rap jako takový mi moc neříká), ale to je detail vůči zbytku :o)

---
sitha.blog.cz

01. 12. 2007 - 00:04

sargo: DJ: vítej na tom správném webu!

Sitha: ty prostě víš, jak si šplhnout

---
sargo.pise.cz

01. 12. 2007 - 01:27

jarmik:
Sitha: ohohoho! mé ješitné srdce plesá!

DJ: věřím, že ta statistika není obtížná. Ono je tolik věcí, které samy o sobě nejsou obtížné...

---
jarmik.pise.cz

01. 12. 2007 - 20:43

dj-team: Já jsem nadšený, že rozdíl v počtu válců a metodiky výpočtu nehraje roli, prostě 7 kaček na km
To je jako s tím satelitem...nějak v poslední době vzpomínám

---
dj-team.pise.cz

04. 09. 2008 - 17:50

petr k.: Přátelé potřebuji poradit se statistickými příklady v excelu. Kdo tomu hoví, ať mi napíše na mokrasek@seznam.cz. Díky mnohokrát.

21. 10. 2008 - 15:48

marvik: zajimavy propocet.A nechtel bys usetrit jeste vic na benzinu? Asi 2 roky je na svete produkt ktery opravdu funguje a zlevni ti benzin. Vic naleznes na http://www.youtube.com/watch?v=x1qk0RsZZmU&feature=related . Ofiko ceska stranka je na www.myffi.cz. Pokud nekdo chcete k tomu vic info tak mi klidne piste na marvikcz@seznam.cz . Da se nato i slusne vydelat...

09. 12. 2011 - 17:14

davidhavel: Super, nejsem jediný úchylák, kdo tímto tráví čas

---
davidhavel.pise.cz