Článek Dnes naposled (s p. Čtvrtníčkem)

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Dnes naposled (s p. Čtvrtníčkem)

20. 10. 2013 - 20:36

pm: Ja jsem byl velmi spokojen. Krome p. Chmely (Danda) na me nejvetsi dojem udelal p. Mrazik (Kroc), to mi prislo jako velmi suverenni vykon. P. Ctvrtnicka jsem videl Na zabradli teprve podruhe, ale opet me potesil - televizni hvezda je jiste nejvetsi, ale na podiu nijak netrci, hraje s ostatnimi.. to bylo prijemne.

20. 10. 2013 - 21:10

jarmik: A to se poměřují s p. Štěpánkem a s p. Menšíkem, že...

Ještě jsem v článku zapomněl uvést tip pro fanoušky na podobný film p. Friče, o 2 roky později natočený - detektivka "Bílá spona". Je to slabší než DnN, ale podobné atmosférou: taky jdou po krůčkách do háje, přitom žádný krok není vynucený, navíc by byl i napravitelný. Je tam úplně stejná postava syna-floutka bez charakteru, a hraje ji týž herec (p. Tomšovský).

---
jarmik.pise.cz

22. 10. 2013 - 20:19

jre: Jsa součástí početného karlovarského zájezdu, jsem návštěvu dividla prožíval coby součást hlubšího celodenního prožitku. Zcela ve filozofickém duchu Dnes naposled jsme přibyli do hlavního města, zaparkovali na Hradčanském náměstí a pak už to s námi šlo jen s kopce.
Začali jsme U Černého vola, pak jsme byli ve Všebaráčnické rychtě, pak U Krále Brabanského, pak U Hrocha, Pod Petřínem no a nakonec jsme se do divadelní nálady strojili přímo v divadelním baru. Byl jsem naladěn na velmi nostalgickou notu, neboť výše uvedené podniky byly dříve můj "privát" ze kterého jsem pohlížel na "veřejnost tam za tím výkladem".
Přes veškerou pečlivou přípravu (dokonce jsem měl celý film stažený do mobilního telefonu a obtěžoval tím spoluúčastníky zájezdu) musím konstatovat, že mne divadlo spíš zklamalo. Pravda, mohl jsem citovat veškeré věty dopředu (na což si mi později někdo z první řady, která byla vlastně druhá, také stěžoval), ale to bylo tak všechno. Necítil jsem v tom nic nového, žádné obohacení, žádnou přidanou hodnotu. Přestože jsem se právě nějakého novátorství obával, nebo možná právě proto, byl jsem nemile překvapen, že byl před mými zraky zkrátka "jenom" přehrán celý film živými herci, kteří (a v tom si dovolím s autorem i panem PM nesouhlasit) byli o celou míli pozadu za původním obsazením.
Možná jsem přehnaně kritický, ale já bych na to nikoho neposlal, raději si pusťte film.
Oproti tomu námi absolvovanou tzv. královskou cestu Od Vola až Pod Petřín, mohu vřele doporučiti a připonadchnouti (= intenzivně přizvat k povznesenému nadšení).

P.S. šli jsme pěšky i zpátky (jsa doprovázeni drahými polovičkami některých členů zájezdu bohužel již bez zastávek) a taky jsme viděli na mostě Karla ty oči (byly na obou stranách), ty se mi líbily, stejně jako Petřín v roli majáku. Hezká show.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

23. 10. 2013 - 09:12

jarmik: Je to věc přístupu. Mě třeba nenapadlo očekávat, že uvidím něco jako p. Štěpánka, Ráže, Menšíka, Smolíka ve formě r. 1958 pod vedením p. Friče. Říkala to i Sargo - beru to jako svého druhu fan fiction.

Zase jako věc osobních zálib ale uznávám, že mám obecně rád remaky, parodie a vůbec předělávky, zvlášť naživo. Třeba dodnes s potěšením vzpomínám, jak jsme byli před mnoha lety v Celetné na nějakém študáckém představení hry ve světě Star Treku. Mně stačí, když tam přijdou v upnutých kosmických kombinézách a povídají si s někým, kdo stojí v patře jakoby v obrazovce, a už mi to připadá legrační...

---
jarmik.pise.cz

23. 10. 2013 - 14:41

pm: "Fan fiction" mi prijde presne a proto tomu pocitam pomalejc.

Zdenek Sverak nekde rikal, jak byli divaci vzdycky nespokojeni, kdyz nekde na zajezdu hrali sve hry v jinem obsazeni a s mirne jinym textem, nez jak to lide znali z LP desek. Tohle je mozna podobne. Cele to existuje nejspis diky skalnim fanouskum filmu, kteri by byli asi zklamani, pokud by nedostali sve oblibene repliky. Cekal bych, ze proto se s textem moc dal nepracovalo. Soucasne tam byly pekne divadelni zkratky (cervena rozpletena sala, auto-vana), takze remeslne mi to prijde taky na dobre urovni.

Na zabradli hraji hru Ambrozie, je to na dost podobne tema a i obsazeni se dost prekryva. A z toho srovnani s puvodni divadelni hrou vychazi Dnes naposled podle me skvele, snad i lepe.
http://www.nazabradli.cz/repertoar/aktualni-repertoar/ambrozie/

23. 10. 2013 - 14:54

pm: ... a abych cestne doplnil zpravu p. Rejchy, ja se na navstevu divadla pripravoval pivem s fernetem v Lokalu na Letne a v None na Nove scene. Bez toho by se na Dnes naposled nemelo chodit...

23. 10. 2013 - 14:52

jarmik: Mimochodem: díval jsem se v neděli pak doma na telefonu na film. A už asi navždy mi z divadelní adaptace utkví v té scéně, když Inž. Danda s Bertičkou hledají v telefonním seznamu: "z... z... z... zdravotníctví... Zemánek... Zeman... Zemanovci..." ...

---
jarmik.pise.cz