Článek Jak na věc (film)

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Jak na věc (film)

05. 09. 2013 - 06:10

jn: Obojí není žádné umění... ale je hezké, že pro čtenáře uděláš hodně Oceňujeme! Já jsem nejdřív viděla film, pak po dlouhé době četla knihu, proto jsem si potom představovala při čtení postavy už podle filmu.
Krásná představa, jak se se Sargo díváte na romantickou komedii... musel jsi ji přivázat na židli, aby to vydržela?

05. 09. 2013 - 10:29

jarmik: Kladeš správnou otázku. Chtělo to, pravda, trochu politického přístupu, protože moje záliba v TV je dlouhodobě v nemilosti. Nevím, co je špatného na sledování TV seriálů, například Otec Braun, jenom proto, že se pořád opakují, jsou rozvleklé, mají chabý děj, dialogy jak ze školní slohové práce a nekonečně trapné vtipy. Kromě Otce Brauna už toho moc nesleduju - nemůžu za to, že toho dávají každý týden dva fláky po dvou hodinách (ale brutto, na videu to je bez reklam).


Často argumentuju Vaší rodinou, že existuje jedna nejmenovaná inteligentní osoba s kulturním rozhledem, která má též zálibu v Big Ben. (Je však třeba uznat, že Otec Braun je sice kopie Big Bena, ale ještě o několik stupňů horší. Už to, že Otec Braun je především vlastivědný pořad o krásách Německa a až v druhé linii detektivka.

A taky celkově jim není nic dost pokleslé. Ale to na tom právě pěkné: třeba ty neotřelé režijní nápady. Ve městě je neoblíbená paní. Takže je tam scéna, že paní jde po náměstí, v cestě jí stojí chumel lidí, když ji vidí, chumel se rozprchne, ona projde, chumel se zase spojí a vzrušeně debatují. To je nádhera, takové režijní myšlénky se dnes už jinak v profesionálních médiích nevidí).


---
jarmik.pise.cz

05. 09. 2013 - 08:31

sargo: Vidím, že má pověst mne předchází Rafinovaně počkal, až budu ve stavu blízkému bezvědomí a zcela neschopna odporu - a cvak... ale musím uznat, že to vážně nebylo špatné, i když druhá půlka mě trochu zklamala, protože ten tón, který se v knížce udržel až do konce, se tu přetavil do poněkud hollywoodské katarze běžného typu. A navíc v knížce mě ta linie s kamarádkou bavila velmi, uznávám ovšem, že dětští herci bývají otravní, takže vlastně dobře tak

---
sargo.pise.cz

05. 09. 2013 - 13:38

hospodynka: Co ti dal do kafe?

---
hospodynka.pise.cz

05. 09. 2013 - 18:01

jarmik: Pche - stačilo zvolit jedinečný okamžik mezi osobním volnem mangelky a začátkem školního roku. Načasování je vše.

---
jarmik.pise.cz

05. 09. 2013 - 11:36

jn: Na Otce Brauna se ještě chystáme Nejstarší dcera říká, že si pomocí Big Bena léčí školní deprese, 2.září běžel dokonce přímo v televizi, jak citlivá dramaturgie.

05. 09. 2013 - 11:52

jarmik: Ano, nejspíš to používám shodně - na chvilku se lze utéci do útěšné iluse, že život je všestranně (a hlavně intelektuálně) nenáročný...

---
jarmik.pise.cz

05. 09. 2013 - 21:58

zmrzlinka: Ty si fakt nepoznal Huga Granta ? Ale dufam, ze film Love Actually (Laska nebeska) poznas, lebo tam je Hugh jednoznacne najlepsi. A samozrejme Deniky Bridget Jones, ale tam milujeme viac Colina Firtha. Hm, my s muzom mam par romantickych komedii, inak sme rezignovali na dramaticke a umelecke filmy. A je pravda, ze sme to vsetko videli v Skotsku, kde sme mali televiziu v podnajme...
Ale dakujem za tip na liecenie skolskych depresii, ze by sme si rozsirili obzory ?
Kludne mozes zase o nejakom filme napisat

---
zmrzlinka.pise.cz

06. 09. 2013 - 07:11

jarmik: Cheche - fakt jsem toho pána předtím neviděl, ani ty filmy. Mám to vyzkoušené i v reálném životě, že často neznám filmy, které zná většina lidí u stolu.

V tomto jsou knihy bezpečnější - tam se nestává tak často, že by většina lidí nějakou knížku znala a že by jedinec vypadal divně, že ji nezná

---
jarmik.pise.cz

06. 09. 2013 - 07:13

sargo: Sice jsem se na tebe vytahovala, jak ho znám, ale též jen z litaratury: bývá často zmiňován jako idol paních jistého věku.

---
sargo.pise.cz