Článek Enderova hra

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Enderova hra

24. 07. 2013 - 23:47

jre: Konečně něco, co jsem četl taky! Ovšem cca před 15-20 lety, takže vzpomínky jsou už jen mlhavé, převládá to, že je to v mém (dříve tak oblíbeném) pokleslém žánru kultuvní záležitost a moc dobře se to čte. Dokonce i já mám stále doma dvě pokračování, ale četl jsem myslím jen jedno z nich (Mluvčí za mrtvé) a to už si nepamatuju. Na film jsem zvědav.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

25. 07. 2013 - 07:31

jarmik: To je až dojemné, že se ozývá sci-fi veterán

Podle fotek v tom filmu hrajou samý děti a dohlíží na ně starej pán Harrison Ford, nejspíš jako ředitel Bitevní školy.

---
jarmik.pise.cz

12. 08. 2013 - 21:10

eithne: Tak jsem si knihu na základě tvého článku přečetla a četla se mi moc dobře, zhltla jsem ji během dnešního dne. Čekala jsem něco trochu jiného, nejvíc zavádějící byla asi první věta, zde uvedená, ale byla jsem mile překvapená. Myslím, že je to jedna z mála knih, kde autor popisuje činy géniů a není přitom trapný. Rušilo mě tedy, že je Ender zpočátku šestiletý, ale chová se na osmnáct (jediné dítě podobného věku, se kterým jsem mohla srovnávat, byl Jáša ), což myslím především z emočního hlediska, tedy na genialitu nehledě. Ale mile mě překvapilo, že ačkoliv je ze zpětného pohledu všechno hrozně předvídatelné, při čtení jsem neodhadla vůbec nic a překvapil mě i závěr.
Díky za tip

---
eithne.pise.cz

13. 08. 2013 - 08:08

jarmik: Vida, vlivný deníček - díky!

S tím věkem jsem to moc neřešil. Na jednu stranu to bylo to hlavní scifi, ale na druhou stranu děti se chovají nějak u rodičů, a hodně jinak mezi vrstevníky. Kdoví, jak by fungoval Jáša, kdyby ho odvedli do dětských kasáren A navíc to byli vybraní zvláštní typové...

---
jarmik.pise.cz