Článek Když Nietzsche plakal

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Když Nietzsche plakal

16. 04. 2013 - 12:37

jn: Kdy stíháš audioknihy poslouchat? Knihu jsem četla, líbila. Zaujala mě představa interpretace Igorem Barešem, ale KDY v klidu poslouchat? Prosím o tipy...

16. 04. 2013 - 13:32

jarmik: Pan Bareš to čte pěkně.

Jinak audioknihy poslouchám večer, ale je to vázané na rodinné zvyky Nejvíc poslouchám při uspávání mrňousa, což mu trvá necelou hodinu a mně to vyhovuje. Pak ještě poslouchám před usnutím v posteli, což jsem si zvykl v Rudné, když hlučeli sousedi.

A pal ještě něco naposlouchám přes víkendy, když jsem s klukama u našich: auto, běžky, vycházka bez dětí.

---
jarmik.pise.cz

26. 04. 2013 - 01:13

cteniprodusi: Musí to být zajímavá kniha o člověku, jehož filozofie vyvolala válku

---
cteniprodusi.pise.cz

26. 04. 2013 - 01:14

cteniprodusi: Mimochodem, kde se dá sehnat?

---
cteniprodusi.pise.cz

27. 04. 2013 - 07:42

jarmik: To je zajímavá otázka, jaký vliv vlastně měl na nacisty. S ohledem na rozdíl času může nést vinu morální, nevím zda vůbec by mohl nést vinu politickou. Když člověk nakoukne na Wikipedii, tak už v prvních pár odstavcích píší, že asi nacisty myšlenkově inspiroval, ale že sám snad antisemita ani nacioinalista nebyl a že jeho sestra kvůli tomu po jeho smrti v tomto směru upravovala jeho spisy. Takže pro mě je to s otazníkem.

A kde sehnat? V každém obchodě s mluveným slovem třeba?

---
jarmik.pise.cz

27. 04. 2013 - 17:15

http://cteniprodusi.pise.cz/: Ano, souhlasím s Vámi vinit Nietzscheho přímo z války nebo z Nacizmu by bylo asi takové jako vinit Ježíše z honu ne čarodějnice nebo Marxe ze Stalinismu a represí kolem něho. Všichni tři jmenovaní vyslovili k masám své myšlenky, natolik silné, že je lidi jimi byli zaujati, bohužel tak jak to v historii bývá se našli jedinci, kteří si tyto idee myslíce na svůj prospěch vyložili po svém, udělali z toho demagogii a ke katastrofě mělo lidstvo zase o něco blíž, neboť žádný z těchto pánů si při svém idealismu nedokázal tyto důsledky připustit.
U samotného Nietzscheho bychom snad vzít na zřetel jeho těžkou chorobu, která se u něho během jeho života začala projevovat a jež ho nakonec upoutala na posledních 10 let jeho života na lůžko.

---
cteniprodusi.pise.cz/

27. 04. 2013 - 19:35

jarmik: V této knize vystupuje Nietzsche jako zastánce svobody a naplnění potenciálu, který člověk má.

---
jarmik.pise.cz