Článek Běžky a mateřský jazyk

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Běžky a mateřský jazyk

22. 01. 2012 - 23:34

eithne: Mám tak nějak pocit, že tvé články začínají buď příběhem, jak jsi přišel ke knize, nebo varováním, aby čtenáři nečetli (přp. neposlouchali) dál
Výlet na sněhu trochu závidím, ale objektivně vzato ne moc - znám se, v takovém počasí bych se stejně nevykopala a tvrdla bych v teple. Takže možná závidím to odhodlání... ne, závidím ten prožitek. Tak.

---
eithne.pise.cz

23. 01. 2012 - 08:21

djová: My jsme včera taky vyrazili na běžky, ale v Hamrech, v sobotu tam holky lyžovaly, paráda!

23. 01. 2012 - 09:08

romča: Článek se mi líbil, tyhle o výletech a o dětech jsou nejlepší. Je vidět, že v KV bylo o dost více sněhu než u nás na Moravě.

23. 01. 2012 - 09:14

hospodynka: Hrozně závidím Jášovi dědečka, co je s ním ochotný hrát šachy. Při vší úctě k mému tchánovi - k tomuhle se nikdy nedokopal.

---
hospodynka.pise.cz

23. 01. 2012 - 10:40

zmrzlinka: Ach, ach, ešte že som rodinu vykopala do Jizerie za snehom, inak by som strašne závidela. Už minulý rok sme si ale hovorili, že aspoň raz na bežky ročne by sme mali, že si vezmeme z Teba príklad, ale nakoniec sme podľahli volaniu dieťaťa, že chce hrozne lyžovať... A pri prvom páde sa vrátilo minuloročné hysterčenie, že už nikdy na lyže nechce a furt dokola, takže ja som sa zachraňovala svařákom a Ondra si cvičil nervy s dieťaťom.
A spoločenské hry musíme teda pekne doháňať, Jáša je frajer !

---
zmrzlinka.pise.cz

24. 01. 2012 - 16:24

hospodynka: Jednou ročně na běžky je přesně moje frekvence. Jak nedostačující (a letos jsem navíc ještě někam založila boty)

---
hospodynka.pise.cz

23. 01. 2012 - 11:21

jn: ... výlet parádní. Co ale nechápu, jak můžeš při běžkování něco poslouchat? Já bych asi rušila sama sebe svým hlasitým funěním...

23. 01. 2012 - 11:39

jarmik: díky za komentáře

ad šachy: Schopnost naučit Jášu šachy ukazuje, že děda si vypracoval duchovní sílu až někam na úroveň šaolinských mistrů. V mých očích je to rovnocenné s těmi triky z karate filmů, jako holou rukou sekat cihly, vyskočit na protivníkův meč a chodit po něm apod. Myslím, že běžný jedinec by na takovém úkolu ztroskotal, a sám by šachy naopak hrát zapomněl.

ad funění: Funění nehrozí - myslím, že postačí dva stručné údaje: 12 km za 3,5 hod. To mluví za vše (byť je v tom započten i grog u rastamana).

---
jarmik.pise.cz

23. 01. 2012 - 13:28

skaut68-pise®vzpomina.cz: Poslední snímek nemá chybu. Vlak jezdící po sněhu.
Povídání moc hezké.

---
skaut68-pise.vzpomina.cz

24. 01. 2012 - 11:23

ava: Rastamann))
Náhodou ta zamlžená fotka vypadá úžasně historicky

---
ava.pise.cz

24. 01. 2012 - 14:30

jre: My bohužel trávili čas zcela mimo rodné město, rekonstrukce bytu, resp. zatím její plánování jest práce na plný úvazek. Takže jsi mne letos předběhl, tedy předběžkoval. Ale neboj se ničeho, v sobotu jsem hotov vyrazit do Abertam a znovu se potěšit útulnou maringotkou!
Poslouchat na běžkách mluvené slovo může být zajímavé, ale taky si to nějak neumím představit. Holt jsem to ještě nevyzkoušel.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

25. 01. 2012 - 21:14

dj-team: V sobotu na sjezdovkách, ale pozor na rovných lyžích, co jsou delší než já vysokej, žádný módní kárvingy. Sobota byla zasvěcena prvnímu lyžování otce s dcerou na skutečném vleku. I jsem si kvůli tomu koupil helmu, abych šel příkladem.

Neděle byla věnována běžkám okolo Rolavy blízko pramene. Trefil jsem mázu, tak jsem si užíval krásného odrazu i skluzu. Když jsem v kopci předběhl nějakou paní nepoužívaje hůlky, připadal jsem si jako Bauer . Zkus někdy běžky v Hamrech. hospody tam jsou a protahujou trasu na bruslení (vím, to není pro nás, klasiky, ale dá se).

Járo, zpracování a nápad opět skvělé. Díky.

---
dj-team.pise.cz

27. 01. 2012 - 21:42

mvh: Obcerstveni u Rastamana je opravdu dobre, s oblibou si davam cely jidelni listek az na ty plicky na smetane. Zvedavcum doporucuji webovou kameru http://www.rmsecurity.cz/img/BV000M.jpg
Priste mi lip vyfot ty moje krasny anteny