Článek Goethe a Sokolovsko

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Goethe a Sokolovsko

08. 06. 2011 - 09:33

eithne: Klobouk dolů, že se do takových publikací vůbec pouštíš; pro mě by byla první věta spíše odrazující.
Kladeš čtenářům otázku a mně to nedá, abych ti neodpověděla. Ne, nemám v deníku zapsané "hnědé uhlí", pakliže jde ale o kameny, našla bych oslavný odstavec, když byl na výletě všude kolem znělec. Nepočítá se to?
Moc se těším, až se stanu světovou osobností. Výdaje mám v cestovních denících psané stejně pečlivě. Vždyť člověk do života zrátka potřebuje a chce vědět, kolik stála vaječná omeleta na odbočce na himálajský klášter Phuktal!

---
eithne.pise.cz

08. 06. 2011 - 10:08

jre: Jé děkuji za výtečný článek! Ta příhoda s p. JWG ve Slavkově je mi dobře známa a zcela vystihuje vystupování onoho města, kde jsem strávil dětství (a část mládí), ve světových dějinách. Opravdu, Slavkov se i dnes v médiích objevuje výhradě u příležitosti různých zločinů a jiných problémů.

Patriotem už se tolik necítím, spíš melancholickým vzpomínatelem, dá-li se to tak nazvat.

Jo a ta hospoda "U Červeného vola" stále existuje, za mých časů se jí říkalo "U červené Karkulky" a je to lokál toho tipu, do kterého se bojím chodit neb bych nezapadl svou národnostně-většinovou barvo kůže.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

08. 06. 2011 - 10:09

jre: ...sakra typu a barvou... pan Goethe by z mé češtiny neměl radost (resp. by mu byla ukradená, protože česky určitě neuměl)

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

08. 06. 2011 - 13:10

jarmik: eithné: čistě aby sis pojistila tu světovost správnou metodou: jedna věc je omeleta v klášteře Phuktall. Ale co pivo v Habartově, sahá Tvá organizovanost a disciplína až tam?

JR: to se mi líbí ta charakteristika H. S. ...

---
jarmik.pise.cz

08. 06. 2011 - 13:57

eithne: Pivo v Kargyaku 120 rupií, pivo v Amritsaru 90 rupií, WC v Dillí 7 rupií, mango v Dillí 10 rupií, špíz v Lehu 20 rupií, čínská polívka Tangzenu 20 rupií. V Habartově jsem pivo neměla

---
eithne.pise.cz

08. 06. 2011 - 14:09

jarmik: Tak to je samozřejmě krásné

Ale já myslím, zda máš zápisky odněkud, kde jsi byla 15x!

---
jarmik.pise.cz

08. 06. 2011 - 22:31

dj-team: Na JWG se mi líbí, že se mu líbilo u nás. Kamkoli se u nás vrtneš, jsou jeho stopy, Gétofka, Gétovy skalky, Pěšina J.W. Géte, prostě je všude.

Ale psát přípisy na hejtmanství? Jakožto oficiál vyřizující podobné stížnosti mám na podobné stěžovatele vyhraněný názor. Nikoli kritický či přehlíživý nebo dokonce pohrdlivý, ale sdílím představu, kdy si profi stěžovatel sedne doma u louče, nasliní inkoustovou tužku a začne pln emocí psát: Vážení, ...

---
dj-team.pise.cz

10. 06. 2011 - 08:03

jarmik: S ohledem na osobu stěžovatele mylsím každý ten příklad musí brát jako perličku, které není možná úplně representativní; je otázkou, jak často si u Tebe stěžuje třeba Arnold Schwarcík.

Ale přesto je myslím osvěžující, že ten úradník měl jasnou představu, co a kdo ty lidi v jeho kraji živí a jaká je jeho role v tom celém.

---
jarmik.pise.cz

31. 03. 2015 - 19:38

rajda: skvělý článek, mockrát děkuji, ukládám si na pozdější přečtení