Článek Soudobá architektura ČSSR

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Soudobá architektura ČSSR

29. 12. 2010 - 00:14

et: Ta košická idylka je neskutečná. A je pravda, že architektura této doby byla mimořádně ohavná. Osobně mě berou jen různé strašidelné megalomanské horské hotely, asi nějaká sentimentální vzpomínka na dětství nebo co...

---
et.pise.cz

29. 12. 2010 - 09:42

anuska: fascinuje mě to, že tam nemají ani jeden odpadek na ulici, vše čisťounké, uhlazené, a nebo tam předtím, než fotili, uklidili.
co se architektury té doby týká, nelíbí, ale nezavrhuji. stejně je součástí naší minulosti. i současnosti jenže dle mě nejde měřit, mně se nelíbí ani Kaplického knihovna, jde z ní na mě strach. asi nemám na architekturu oči.

---
ronny.pise.cz

29. 12. 2010 - 09:48

wu: Myslím, že z odporu ke Kaplického chobotnici naopak vyplývá, že na architekturu oči máš .

29. 12. 2010 - 09:47

wu: Líbí se mi, jak jsi to okomentoval - "soutěž na hnusný dům", to je opravdu výstižné. A souhlasím s čtyřpodlažními paneláky, s těmi se dá opravdu pracovat, nejen izolovat a obarvit, ale třeba přidat i sedlovou střechu (třeba takhle http://www.krytiny-strechy.cz/technicke_info-k-navrhovani-strech/?nid=6558).
Technická poznámka - my víme, že tu recenzi píšeš ty a že je tudíž subjektivní, není třeba to (tolik) zdůrazňovat slovy "dle mého" nebo "osobně".

29. 12. 2010 - 12:45

jarmik: et, anuška: Úplně něco jasně zavrženíhodného jsem tam neviděl. K panelovým sídlištím není moc co dodat, ale ty bývají stranou centra. Jinak se postavilo dost účelných věcí typu nemocnice, které slouží, i když jsou třeba větší, než by se stavělo teď. Snad ten Thermal, to neměli Varům dělat takový černý monstrum.

Co já jsem viděl nejhoršího, tak bylo až z následujícího desetiletí (ta knížka je do r. 80), ponejvíc obchoďáky na starých náměstích: jednak ten slavnej Prior v Jihlavě, ten mi přijde kandidát na zboření. Taky myslím něco nepěkného takového je na náměstí ve Znojmě.

anuška: Kdybys fotila do takovýhle knížky a měla v záběru igelitku, tak bys ji taky dala stranou Bylo by zajímavé to časosběrně vyfotit teď. Spíš než odpadky (to mi nepřipadá nějak dramatické) by asi vizuelně rušily plakáty a cedule, kterých bych tam teď čekal více.

wu: Stabilní čtenáři to vědí, že jsem skromný písmák, ale já se sichruju proti náhodným návštěvníkům z vyhledavačů, aby mi tu zbytečně nespílali

---
jarmik.pise.cz

25. 03. 2015 - 10:03

david: Bytová architektura a design interiéru:

http://www.zakidesign.cz/architektura