Článek Pravda o blogu

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Pravda o blogu

31. 08. 2009 - 22:08

cestovatelka*: To je tak dojímavě hezký A neříkám to proto, že se v tom poznávám

---
cestovatelka.pise.cz

31. 08. 2009 - 23:14

contritus: Kudy chodím, tudy píšu.

---
contritus.pise.cz

01. 09. 2009 - 05:55

eithne: Já si myslím, že čas ušetřený zrušením blogu by byl příliš roztříštěný pro jiné využití. Je to takové to přemýšlení, co jak napsat do blogu, místo přemýšlení o tom, co kdo řekl v práci a jak jsem mu na to měla nejlépe odpovědět.

Naopak si myslím, že blog, kam si člověk večer napíše zprávičku pro pět a půl lidí, prostě nic velkého, nemá smysl. Člověk jen píše - pomůže to snad ke zlepšení stylu psaní, ale nic z toho; já osobně vnímám svůj blog pro sebe rozhodně jako přínosný.
(Krátké zprávičky večer pro pět lidí se jmenují Twitter. Nebo Facebook.)

Tak to vnímám já

---
eithne.pise.cz

01. 09. 2009 - 06:39

jarmik: Počkej, těch pět a půl čtenářů neberu jako alternativu, ale jako popis stavu. Počítám, že mám reálných tak 10 - 20 čtenářů, zbytek jsou opakované návštěvy moje a lidí, co se dívají do diskuse plus něco zobrazení ve vyhledavačích, kteří jdou po sekundě pryč, protože to byl omyl.

---
jarmik.pise.cz

01. 09. 2009 - 06:50

kobliha: Patřím mezi pravidelné čtenáře a musím říct, že tomuhle článku rozumím velmi dobře.

Zrovna dneska ráno jsem si říkala, jak je fajn blogovat - jak je to svobodné a osvobozující

---
kobliha.pise.cz

01. 09. 2009 - 07:39

davidhavel: I já se tu stavím rád a považuji se za (ne)pravidelného čtenáře

---
davidhavel.pise.cz

01. 09. 2009 - 08:21

tynushe*: V tomhle směru máš pravdu ...

---
tynushe.vzpomina.cz

01. 09. 2009 - 11:00

hospodynka: Blog je ideálním ventilem pro nás chronické psavce. Je přeci mezistupeň mezi člověkem nepíšícím (a psavým pudem netrpícím) a opravdovým publikujícím spisovatelem. Člověčenstvo patřící do oné meziskupiny může se bezbolestně realizovat na blogu - a že má blog i nějaké čtenáře je jen příjemným vedlejším produktem. Lépe nít pět čtenářů než jen kopu papírů v šupleti

---
hospodynka.pise.cz

01. 09. 2009 - 22:12

zuzi: Ano, úplně souhlasím. Jen bych občas potřebovala napsat i něco pracovního, ale tam to nějak pořád nefunguje...

---
zuzi.pise.cz

01. 09. 2009 - 11:43

jana*: Beru Tvůj blog jako takový občasný deník, co jsi zažil, četl, co Tě těšilo, nad čím jsi přemýšlel, kde jste byli s Jášou na vlacích. A takto má z mého pohledu velký smysl sám o sobě. A že kolem je spousta milých lidí, kteří Ti pravidelně posílají komentáře je příjemný bonus. Piš dál, těším se.

01. 09. 2009 - 13:27

jarmik: Jé díky za vlídné komentáře - teď to vypadá, že jsem si o ně řekl

Se všemi souhlasím, je to příjemná zábava, komentáře jsou radost. Jenom jsem se sám podivil, jak často na blog myslím, když přeci jen je i nějaký život mimo pise.cz.

---
jarmik.pise.cz

01. 09. 2009 - 13:31

littlekey: Ano je to denník. To je moje zdůvodnění blogování. Je v tom také trošku exhibice, to je jasný. Člověk nepíše na blog o tom, jak se dobře napal, a jak se mu pak špatně spinkalo. Nepatřím k těm, kteří mají ze psaní potěšení. Definuji náš náš blog jako fotoalbum s rozšířeným komentářem.

01. 09. 2009 - 13:34

jana*: ... teď mě, prosím, netlučte, ono je blogování docela umělá realita, až člověka překvapí, jak je skutečná

01. 09. 2009 - 15:48

kaci: Přesně jak říkáš! Taky vždycky přemýšlím, jak co napíšu a přitom je to naprosto nedůležitý. A taky se fakt dost těším, co kdo z těch pár lidí, co stíhám sledovat, dělá. Fakt! A to mi přijde nejpodivnější... lidi, který vlastně téměř neznám, ale už se nemůžu dočkat, až zas nakouknu, co je u koho novýho. Divný.
No a s tím vlastním psaním (ale i čtením)... mužíček nade mnou doma trochu kroutí hlavou. Že jsem jako závislák. Stěžuju si, že se 2 dětma nevím, co dřív (což je pravda), nemám čas a kdesi-cosi, ale blog si prostě neodpustím. Už se z toho stala taková menší obsesička

---
kaci.pise.cz

01. 09. 2009 - 20:40

zmrzlinka: Podnetné zamyslenie. Ja si cez deň často komentujem v hlave, čo vidím akoby som to písala na blog. Ale ja zas nie som psavec a skutek utek
Zato rada čítam blogy iných ako píše Kači, nie je to úchylné, tešiť sa na novinky od neznámých ľudí ?
Veď mne aj trvalo, kým som konečne založila blog - viac ako dva roky, čo som už sledovala iné a občas komentovala.

---
zmrzlinka.pise.cz

01. 09. 2009 - 22:24

sargo: Uvažování "jak s tím do blogu" má ovšem dvě (nejspíš i víc, to jen tak z fleku ) pozitiva: jednak jakýsi mimoděčný dohled publika (který se promítne do myšlenky typu "musíme tu akci dotáhnout, i když se nám nechce, ať nevypadáme jako líňoši"). A také skvělý trénink ve schopnosti dokázat si zformulovat dojmy, byť většina se nakonec nepochybně nevyužije.

---
sargo.pise.cz

01. 09. 2009 - 23:27

dj-team: Vždy, ale opravdu vždy, když začnu nad blogováním přemýšlet, skončí to smazáním rozepsaného článku. Mám to tak dvakrát do týdne.

Ty vole, Járo, to blogování, to je strašně důležitý, jestli mi jako rozumíš. V kostce skutečnosti, které by se nekonaly, kdybych nečet' blogy:
- přečetl jsem pár knih
- viděl jsem pár filmů
- našel jsem pár pokladů
- koukám na komíny
- Majda se naučila jezdit na kole
- žena mne má ráda i pro můj "vtip", který doma neprojevuji
- tchánstvo (sargovina tj. obohacení slovníku - namátkou okončetiny) - má přehled
- lidi v práci mne nevidí jen jako ďábla, kterej chce po nich výkony
- technické novinky (holicí strojek, který jsem dále doporučil a kterým se holí i můj kamarád)
- fotografie - balzám
- ujištění, že postoj tzv. blázen je vlastně standard
- tři děti nejsou úchylka (Hablina, Kobliha, Jana...)
- je toho moc, ale ujel jsem toho dneska hodně a hlavně rychle na kole, protože nějakej Jarmik občas taky jezdí a já jsem soutěživej a hubenější, proto musím jezdit víc.

To jen namátkou.

Když už píšu článek v komentářích na Tvém blogu... stojím někde frontu a potřebuju zabít čas, tak si na telefonu otevřu twitter a pak prolítnu blogy a těším se na večer. Ano, trávím sledováním dost času, ale času, který bych prohloubal. Třeba.

Nicméně několikrát denně se přistihnu u čermákova syndromu - jak to pospat ve 140 znacích. Nebo by to už byl blog?

Dnes jsem taky smazal článek po 1,5 tis napsaných znacích. Ta autocenzura je drsná, ale koho zajímá můj deníček a mé zážitky z bloumání po výsypkách v okolí Kladna?.

Tak piš. Prosím! Bo Brno je zlatá loď a budu tam v pátek.

---
dj-team.pise.cz

02. 09. 2009 - 09:07

kaci: Co vy tady v Brně všichni děláte? Je tady něco tak zajímavýho o čem nevím a měla bych?

---
kaci.pise.cz

02. 09. 2009 - 12:59

zygy: Je fakt, že i když mě to někdy moc nebaví a nepřipadám si jako psavec v pravém slova smyslu, je to nakonec fajn napsat si pár poznámek z výletu, pochlubit se fotkami, nebo co potomci zrovna provádějí, či nějaké ty svoje osobní výlevy v muzice a obrázkování. Také mi to nedá a po delší době se MUSÍM mrknout co je kolem nového a jak říkala Kačí hrozně se těším, co si zase kde zajímavého přečtu, skouknu mrňousky, fotky z výletů. Pro mě je tohle taková prima společnost, kterou si člověk vlastně sám vybere a komunikuje s ní.

02. 09. 2009 - 13:22

jarmik: Pane dj, bravo! Tomu říkám rozumný soupis.

Je to tak, jak se tu píše. Taková distanční společnost, která člověkovi umožňuje doma drbat o dostatečném počtu lidí, přestože je v životě neviděl

Souhlasim, že na tom blogu člověk vytváří o sobě idealizovaný obraz. Ale je fakt, že se to vrací i do reality tim, že je to motiv se tomu obrazu trochu přiblížit, přinejmenším v takovém rozsahu, aby z toho byly fotky na blog Namísto proležení celýho dne u tv u ní proležim jen půl dne a pak se dokopu s foťákem na kolo, abych si mohl napsat pěkný článek.

---
jarmik.pise.cz

02. 09. 2009 - 21:41

dj-team: musím pokračovat ve vzájemném vábení a konstatovat, že si to napsal hezky

---
dj-team.pise.cz

12. 09. 2009 - 20:52

markisha®blbne.cz: A taky je to návykové

---
markisha.blbne.cz