Článek Smutek poručíka Borůvky

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Smutek poručíka Borůvky

24. 01. 2011 - 20:31

romča: Škvoreckého jsem si zamilovala, Prima sezóna, Zbabělci, Mirákl, přečetla jsem od něj snad vše. Smutek poručíka Borůvky mi ale nepřišel tak skvělý jako jeho ,,autobiografické" romány. Možná je to tím, že detektivky moc nemusím. Zdálo se mi to takové zdlouhavé a opravdu jsem některé zdlouhavé dialogy nemusela. Ale jinak je Škvorecký skvělý.

24. 01. 2011 - 23:38

eithne: Škvoreckého moc nemusím. Z téhle sbírky znám jen ten. sax. solo a ani to mě nepřesvědčilo... Zato ho mám ale ze školy ze semináře rozebrané po stylistické stránce!

---
eithne.pise.cz

25. 01. 2011 - 10:09

jarmik: romča: Já mám celoživotně od něj nejradši Legendu Emöke. Rozposlouchal jsem si ji zase jako audioknížku, a líbí se mi pořád. Možná proto, že je taková mládežnicky romantická a méně cynická.

eitné: ten.sax.solo mi připadá jako takový spíš pokus, kde Borůvka ještě není usazený a vlastně tam je jen načrtnutý, ty další povídky jsou už myslím lepší. ten.sax.solo mě zaujalo jenom tím, že se píše v doslovu, že si zkusil seknout zvláštní žánr detektivky, kde je zapotřebí k rozluštění speciálních znalostí, v tomto případě znalosti rozsahu jazzových hudebních nástrojů.

---
jarmik.pise.cz